Inne
Artykuł
Mateusz Brzostek, Piątek, 16 grudnia 2016, 13:28

PlayStation VR – akcesoria i konieczne peryferia

W pudle z zestawem PlayStation VR najwięcej jest... kabli. Niezbędnym elementem jest processor unit – dodatkowe urządzenie, które zajmuje się między innymi przekazywaniem obrazu do telewizora lub (opcjonalnie) wyświetlaniem różnych treści na telewizorze i w okularach. Kiedy użytkownik podłączy PS VR do swojego „centrum multimedialnej rozrywki” (jak lubią to nazywać producenci gadżetów), obraz do telewizora zawsze będzie przekazywany za pośrednictwem tego urządzenia. 


Jednostka przetwarzająca ma związaną z tym wadę: nie przekazuje sygnału HDR. Żeby cokolwiek wyświetlać w HDR, trzeba albo odłączyć od tej jednostki kabel HDMI i podłączyć go bezpośrednio do telewizora, albo użyć przełącznika HDMI między jednostką a konsolą.

Trzeba też podłączyć kamerę PlayStation, która jest niezbędna do śledzenia ruchu. Kamera daje się łatwo zamontować na górnej krawędzi telewizora lub monitora; można ją też postawić przed ekranem, ale może się wtedy przesuwać.

Wszystko to razem oznacza bardzo dużo kabli, które trzeba podłączyć w okolicach konsoli i telewizora. Jeśli konsola jest w wersji innej niż Pro, trzeba wykorzystać jeden z przednich portów USB, co dalej pogarsza wygodę i estetykę tego rozwiązania.

Należy za to pochwalić instrukcję obsługi i to, jak są oznaczone poszczególne kable – z podłączeniem PlayStation VR poradzi sobie każdy. 

Ocena artykułu:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane