Inne
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Czwartek, 22 grudnia 2016, 12:00

Logitech G403 Prodigy Wireless – ergonomiczność

Choć Logitech G403 Prodigy Wireless nie wyróżnia się nadzwyczajnym wyglądem, trudno powiedzieć, że jej kształt nawiązuje w jednoznaczny sposób do jakiegokolwiek innego popularnego modelu. Mysz wygląda dość skromnie, zwłaszcza na tle G900, G502 czy G402. Jest dostosowana do osób praworęcznych, chociaż niektórzy w pierwszej chwili mogą stwierdzić, że jest symetryczna.

Dane techniczne sugerują, że G403 Prodigy Wireless to konstrukcja średniej wielkości. W rzeczywistości ze względu na dość bułkowaty kształt grzbietu, z mocno rozciągniętym najwyższym punktem i późno opadającym tyłem, dość mocno wypełnia śródręcze. Nie jest jednak zbyt długa, więc można trzymać ją zarówno całą dłonią (palm), jak i szponem (claw). Trzymanie samymi palcami (finger tip) ze względu na ułożenie przycisków nie zapewnia wygodnego użytkowania. Zalecane ułożenie palców to 1 + 2 + 2. Przy ułożeniu 1 + 3 + 1 mały palec może ześlizgiwać się z prawego boku.

logitech g403

Lewy bok G403 Prodigy Wireless jest lekko wyprofilowany pod kciuk. Jest ustawiony pod bardzo delikatnym skosem do podłoża i zwęża się ku dołowi. Poprawia to kontrolę nad myszą i ułatwia jej unoszenie. Prawy bok też jest ustawiony pod minimalnym skosem, ale zwęża się ku górze. Szkoda, bo gdyby zwężał się ku dołowi, kontrola byłaby jeszcze lepsza. Mimo że boki nie mają podpórek pod palce, dół myszy na środku – w miejscach, gdzie trzyma się kciuk i mały palec – wydaje się dość szeroki.

logitech g403

Logitech G403 Prodigy Wireless – przyciski

Przyciski główne G403 to oddzielne elementy (nie tworzą jednej części z grzbietem). W założeniu ma to poprawić ich „czucie” oraz czas reakcji i powrotu po kliknięciu. Są pokryte przeciwpoślizgowym tworzywem o matowej powierzchni. Podobnie jak w Deathadderze są lekko wyprofilowane pod palce, co dodatkowo zapobiega poślizgowi.

logitech g403


Przyciski w modelu G403 Prodigy Wireless mają niski skok maksymalny i wciskają się bardzo lekko. Są średnio głośne. Moment aktywacji został tak dobrany, że reakcja na wciśnięcie jest natychmiastowa. Mamy nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na trwałości przełączników. Przez tak niewielki opór zdarzało nam się podczas gry niechciane wciśnięcie prawego przycisku. Mieliśmy wrażenie, że przełączniki dość dynamicznie odbijają, ale standardowo przetestowaliśmy je w grze Battlefield 3:

  • M416 – bez najmniejszego problemu mogliśmy wystrzelić serię pojedynczych pocisków.
  • M16A3 – podobnie jak w przypadku M416, tak i tym razem celne strzelanie do oddalonego przeciwnika pojedynczymi kulami nie sprawiało żadnych trudności. Bez problemu dokładnie kontrolowaliśmy częstotliwość wystrzałów.
  • AEK917 – ta broń ze względu na szybkostrzelność jest najlepszym testerem przycisków myszy. Okazało się, że strzelanie pojedynczymi pociskami było możliwe i wychodziło średnio raz na dwie próby. Przyciski główne są świetne, chociaż znamy jeszcze nieco lepsze.

logitech g403

Przyciski boczne w G403 Prodigy Wireless znajdują się tuż nad kciukiem. Mają dość średni skok i są nieco wysunięte z obudowy, więc nie sprawiają trudności w użyciu. Są równie głośne jak główne. Dzięki wycięciu między nimi bez trudu można zlokalizować ten właściwy. Są uniwersalnie ułożone.

logitech g403

Rolka w G403 Prodigy Wireless jest dobrze wykonana. Podczas przekręcania, czy to szybkiego, czy wolnego, jest w zasadzie bezgłośna. Punkty aktywacji są dobrze wyczuwalne niezależnie od kierunku kręcenia. Trzeci przycisk wciska się bardzo płytko. Nie można wykonywać nim szybkich powtórzeń wciśnięć. Nad rolką znajduje się przycisk do natychmiastowej zmiany ustawienia dpi. Jest właściwie położony i dobrze zaprojektowany. Szkoda, że ustawienie dpi można nim zmieniać tylko w jedną stronę.

Ocena artykułu:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane