Tablety
Artykuł
Mateusz Skrycki, Piątek, 4 listopada 2016, 11:48

Lenovo Yoga Book – klawiatura haptyczna i płytka dotykowa

Lenovo Yoga Book został wyposażony w niecodzienną klawiaturę, w której wykorzystano technikę haptyczną. Co to oznacza? Klawiatura jest kompletnie płaska, a klawisze to jedynie wydzielone miejsca na dużej dotykowej powierzchni. Po dotknięciu każdego z nich urządzenie lekko wibruje, co ma symulować pisanie na tradycyjnej klawiaturze.

Można się do tego przyzwyczaić, choć trudno powiedzieć, że pisze się wygodnie. Do tego szybkie tworzenie tekstów jest prawie niemożliwe. Klawisze reagują z lekkim opóźnieniem, więc już nawet kombinacja Shift + znak jest pewnym wyzwaniem, ponieważ trzeba się naprawdę skupić, by zadziałało to tak, jak powinno. 

Z dwojga złego klawiatura haptyczna i tak będzie lepszym rozwiązaniem niż klawiatura czysto wirtualna na ekranie tabletu.

Płytka dotykowa to niewielki obszar poniżej klawiatury, który został oddzielony od reszty powierzchni pięcioma białymi kropkami. O niej również nie możemy powiedzieć zbyt dużo dobrego za sprawą gumowanego tworzywa, które pokrywa dolną część Yoga Booka. Stawia ono spory opór palcowi, co jest lekko irytujące.

Lenovo Yoga Book – wyświetlacz

Ekran jest mocnym elementem modelu Yoga Book. Matryca o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 × 1200 zapewnia jasność do 402 cd/m2, co przy odwzorowaniu czerni na poziomie 0,24 cd/m2 przekłada się na kontrast statyczny sięgający 1675 : 1. Biel jest nieco chłodna – jej temperatura wynosi 7545 K. Większości osób zapewne przypadnie to do gustu, ponieważ jest to popularny sposób producentów na uczynienie bieli „bielszą” (choć w rzeczywistości wpada ona delikatnie w błękit).

Należy wspomnieć o tym, że dołączony do Yoga Booka rysik nie współpracuje z ekranem. Wielokrotnie zdarzyło nam się tak, że odruchowo próbowaliśmy zatwierdzić komunikat czy zmienić narzędzie przez dotknięcie piórkiem ekranu, ale było to oczywiście bezskuteczne. Z rysikiem współpracuje wyłącznie dolna część urządzenia. 

Ocena artykułu:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane