artykuły

Najlepsze gry sierpnia i września 2016

Koniec sezonu ogórkowego

23
1 września 2016, 15:10 Bartosz Woldański

Sierpień i wrzesień nie są miesiącami obfitującymi w dobre gry, ale można chyba śmiało stwierdzić, że sezon ogórkowy już za nami. W ostatnich tygodniach wolny czas wielu graczy pochłaniały lub nadal pochłaniają takie gry, jak No Man's Sky czy Deus Ex: Mankind Divided, a na horyzoncie majaczą kolejne. Tym razem w naszym zestawieniu odniesiemy się również do już wydanych tytułów, sprawdzając, czy udało się spełnić (wygórowane) oczekiwania. Oto lista najlepszych gier sierpnia i września 2016 roku.

Spis treści

Najlepsze gry sierpnia 2016 roku

Tak, postanowiliśmy rozbudować nasz comiesięczny cykl i pokrótce omawiać w nim nie tylko nadchodzące, ale również ostatnio zrecenzowane produkcje. W ten sposób możemy zweryfikować nie tylko, ile zapowiedzianych tytułów wyszło zgodnie z planem (obsuwy w ostatniej chwili są w tej branży normalnym zjawiskiem), ale także, jak ostateczny, dostępny w sklepach produkt ma się do zapowiedzi producentów i wydawców. Jest to również znakomita okazja do przedstawienia gier, które z różnych powodów pominęliśmy w poprzednim zestawieniu, a które warto mieć na uwadze.  

Oto najciekawsze gry sierpnia 2016 roku, które udało się zrecenzować redakcji serwisu Gamezilla.pl:

 

No Man's Sky

 

No Man's Sky 

Producent: Hello Games

Wydawca: Hello Games

Polski dystrybutor: brak/Sony Computer Entertainment

Wersja językowa: polska

Data premiery: 9/12 sierpnia (PS4/PC)

Gatunek: gra akcji FPP, sandbox

Platformy sprzętowe: PC, PS4

Oczekiwania wobec No Man's Sky były rozdmuchane do granic możliwości. Jest sandbox z akcją osadzoną w kosmosie. Cała galaktyka stoi przed nami otworem i tylko od nas zależy, gdzie udamy się najpierw. Na wykreowany wszechświat składa się 19... tryliardów losowo generowanych planet. Liczba ta robi duże wrażenie, nieprawdaż? Zainteresowanie rozgrywką spada jednak z godziny na godzinę (a grą z tygodnia na tydzień) i ostatecznie okazuje się nawet niezbyt ładną wydmuszką. No Man's Sky oferuje wszechświat, którego przemierzanie szybko nudzi. Duża schematyczność i braki w zawartości to największe zarzuty względem dzieła niezależnego studia Hello Games. Wielu graczy liczyło na więcej – my także. Nie mamy wątpliwości, że mieszane odczucia wynikają też z oczekiwań – po szczegóły odsyłamy do recenzji:

 

Przeczytaj recenzję gry No Man's Sky

 


 

Deus Ex: Mankind Divided

 

Deus Ex: Mankind Divided

 

Producent: Eidos Montreal

Wydawca: Square Enix

Polski dystrybutor: Cenega

Wersja językowa: polskie napisy

Data premiery: 23 sierpnia

Gatunek: gra akcji, skradanka, RPG

Platformy sprzętowe: PC, PS4, XO

Pięć lat minęło od wydania od pierwszych przygód Adama Jensena. Studio Eidos Montreal wyciągnęło wnioski – udało się usprawnić to, co w poprzedniej części można było zrobić lepiej (m.in. mechanikę strzelania). Poza tym otrzymaliśmy po prostu więcej tego samego: całkiem długą (choć krótszą niż w Human Revolution) kampanię fabularną, możliwość przechodzenia danych etapów na różne sposoby, rozbudowane zadania poboczne, nowe, efektowne zdolności, jakimi dysponuje bohater, i świetną wizję świata przyszłości. Gra jednak nieco zawodzi od strony technicznej i zakończenie oraz sposób, w jaki do niego docieramy, pozostawiają wiele do życzenia. Deus Ex: Mankind Divided kończy się wtedy, gdy dopiero zaczyna się rozkręcać, pozostawiając graczy z wieloma pytaniami. Wielu z nich tym samym zarzuca grze, że wygląda jak pierwszy akt bardziej rozbudowanej historii. Mimo to jest ona godna polecenia.

 

Przeczytaj recenzję gry Deus Ex: Mankind Divided

 


 

Master of Orion: Conquer the Stars

 

 Master of Orion: Conquer the Stars

 

Producent: NGD Studios

Wydawca: Wargaming

Polski dystrybutor: Wargaming

Wersja językowa: polska, angielska

Data premiery: 25 sierpnia

Gatunek: strategia, 4X

Platformy sprzętowe: PC

Master of Orion to kultowa, ale już nieco zapomniana seria. Firma Wargaming postanowiła jednak kupić prawa do tej marki i przypomnieć graczom, w co kiedyś zagrywali się fani kosmicznych strategii 4X (od ang. eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate). Nowa odsłona nie trzyma się kurczowo wszystkich rozwiązań z poprzedniczek, ale niewątpliwie do nich nawiązuje. Ostateczny efekt nie jest jednak tak dobry, jakby tego oczekiwali najbardziej zatwardziali miłośnicy Master of Orion, ale ogólnie rzecz biorąc, otrzymaliśmy kawał przyzwoitej strategii 4X. Zachęcamy do zapoznania się z niniejszą recenzją:

 

Przeczytaj recenzję gry Master of Orion: Conquer the Stars

Strona:
dysan112Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dysan1122016.09.01, 15:36
-17#1
A gdzie pokemony :)
MglistyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mglisty2016.09.01, 15:40
-15#2
dysan112 @ 2016.09.01 15:36  Post: 1002174
A gdzie pokemony :)


Wyszły w lipcu.
KowalZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 67%
Kowal2016.09.01, 15:45
Kozacy !! :)
Kriss_HietalaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kriss_Hietala2016.09.01, 17:54
Kozacy :D
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2016.09.01, 18:02
Niby koniec sezonu ale ja tu same ogóry widzę, poza deus ex, gdyby udawać że nie wiadomo w jakim stanie wyszło.
yhytaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yhyta2016.09.01, 19:55
10#6
Jeżeli chodzi o sierpien to IMO po raz enty pozamiatal Wesław 3 GOTY. Wiem wiem ze gra ma 1,5 roku, dodatki tez troche, ale to chyba najciekawsza propozycja na rynku. Nawet dla tych którzy grali. Tak jestem wyznawcą W 1/2/3 i prozy Sapa. Ale sie tego nie wstydze. Bywajcie
PutoutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Putout2016.09.01, 21:49
28#7
dysan112 @ 2016.09.01 15:36  Post: 1002174
A gdzie pokemony :)


Wróciły do gimnazjów.
cgdestroyerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cgdestroyer2016.09.01, 23:38
32#8
No Man's Sky w zestawieniu najlepszych gier miesiąca? kogoś chyba trochę poniosło :)
AlartZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Alart2016.09.01, 23:39
Nie wiem czemu, ale jakoś mi ta publikacja dobitnie przypomniała kto jest właścicielem PClabu.
BOLOYOOZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BOLOYOO2016.09.02, 05:15
-6#10
yhyta @ 2016.09.01 19:55  Post: 1002195
Jeżeli chodzi o sierpien to IMO po raz enty pozamiatal Wesław 3 GOTY. Wiem wiem ze gra ma 1,5 roku, dodatki tez troche, ale to chyba najciekawsza propozycja na rynku. Nawet dla tych którzy grali. Tak jestem wyznawcą W 1/2/3 i prozy Sapa. Ale sie tego nie wstydze. Bywajcie


Jedynka była totalną... lipą, być może nie pod względem fabularnym, ale wszystko inne było toporniejsze, niż w Gothic I (którego też nigdy nie ukończyłem). Dwójka była o niebo lepsza, ale też mnie do niej nie ciągnęło. Trójkę mam chęć ograć, ale nie mam kiedy, bo to nie jakaś sieciówka, na kilka godzinek dziennie, tylko przy tym trzeba usiąść i trochę czasu poświęcić :)
Zaloguj się, by móc komentować
1