Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Czwartek, 1 grudnia 2016, 08:50

Shark Zone M50 – jakość wykonania, materiały

Shark Zone M50 to mysz wykonana z zaskakująco dobrych materiałów. Aluminiowa rama to rzadkość w konstrukcjach z tego segmentu. To rozwiązanie ma jedną wadę: mysz jest zauważalnie cięższa od modeli zbudowanych w całości z tworzywa sztucznego. Boki zrobiono z twardego plastiku. Jego powierzchnia jest lekko błyszcząca. Niestety, nie ślizga się jedynie w całkowicie suchych dłoniach. Jeśli dłonie są nieco wilgotne, kontrola jest przeciętna.

sharkzone m50

Grzbiet Shark Zone M50 pokryto warstwą gumy. Jej powierzchnia jest matowa; odczucie pod palcami przypomina kontakt z kartką papieru. Ma bardzo dobre właściwości przeciwpoślizgowe.

Spód jest wykonany z metalu. Znajduje się na nim pięć ślizgaczy. Te mogłyby być nieco grubsze, bo na plastikowej lub aluminiowej podkładce dość szybko się zużyją. Zapewniają dobry poślizg z minimalnym efektem przyklejenia.

sharkzone m50

Żółty przewód USB może wygląda dość atrakcyjnie, ale tylko przez pewien czas, bo dość szybko pojawią się na nim widoczne zabrudzenia. Oplot jest bardzo mocno zaciągnięty. Przewód jest przez to bardzo sztywny.

sharkzone m50

Shark Zone M50 pozwala na użycie bocznych paneli o różnej szerokości. Ich wymiana trwa nieco dłużej niż w innych konstrukcjach, w których zastosowano podobne rozwiązania, za to dzięki sposobowi mocowania, na śrubki, są znacznie sztywniejsze.

sharkzone m50

Shark Zone M51+ – jakość wykonania, materiały

Shark Zone M51+ to konstrukcja dość znana. Myszy o takim samym wyglądzie spotykaliśmy już z innymi logo na grzbiecie (np. Tracer Recon). Jakość wykonania na zewnątrz, jak i dobór materiałów są przeciętne. Boki zrobiono z twardego matowego plastiku. Znajdują się na nich gumowe maty. Te w użytkowaniu są znacznie bardziej śliskie niż polerowany plastik.

Grzbiet pokrywa aksamitna w dotyku guma. Jest dość przyjemna w dotyku. Mamy tylko nadzieję, że nie będzie zbyt szybko się łuszczyła. Błyszczące wstawki pomiędzy bokami a grzbietem są neutralne w użytkowaniu. Spasowanie poszczególnych elementów jest przeciętne: widać nieregularne szczeliny.

Spód zrobiono z twardego plastiku. Precyzja jego spasowania z bokami jest przeciętna. Cztery ślizgacze są grubsze od tych, które zastosowano w M50. Zapewniają bardzo dobry poślizg bez śladów efektu przyklejenia.

sharkzone m51

Na spodzie znajduje się gniazdo na dodatkowe odważniki. Nie mamy krytycznych uwag co do jego wykonania.

sharkzone m51

Przewód USB jest taki sam jak ten w zestawie z M50: żółty z mocnym oplotem i, niestety, bardzo sztywny.

sharkzone m50

Podświetlenie w modelu Shark Zone M51+ jest dwustrefowe. Jedna dioda świeci na grzbiecie i w trakcie użytkowania jest zasłonięta, więc nie rozprasza. Druga strefa składa się z czterech diod, które aktywują się w zależności od wybranego ustawienia dpi.

sharkzone m51

Mouse bungee dołączone do modelu Shark Zone M51+ jest dobrze wykonane. Zapewnia cztery dodatkowe wejścia USB. Pomimo małej wagi dzięki gumie typu gecko na spodzie bardzo dobrze trzyma się blatu biurka. Mogłoby jednak nieco wyżej unosić przewód od myszki.

sharkzone m51

sharkzone m51

Ocena artykułu:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane