Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Piątek, 23 września 2016, 11:28
Genesis RX85
Cena od 214.89 zł do 259.00 zł

Genesis RX85

Natec Genesis RX85

Jakość wykonania

Wierzch obudowy wykonano z lekko szczotkowanego metalu. Powierzchnia jest delikatnie chropowata, a zarazem przyjemna w dotyku. Wygląda ciekawiej niż w pozostałych trzech modelach. Poszczególne elementy są dobrze spasowane. Linia złożenia boków i tyłu z wierzchem jest regularna i nie ma między nimi szczeliny. Tylko z przodu można było to zrobić nieco precyzyjniej. Do tego musimy się trochę przyczepić do diod Lock. Wycięcia w metalowej płycie mają odrobinę większą średnicę niż diody. Jest to właściwie niezauważalne, ale mimo wszystko jest tu pole do poprawy.

Natec Genesis RX85

Spód zrobiono z twardego, sztywnego plastiku w czerwonym kolorze. Znajdują się na nim cztery gumowe, przeciwpoślizgowe nakładki oraz rozkładane stopki, na których zakończeniach również zastosowano gumę.

Natec Genesis RX85

Płyta, w której umieszczono przełączniki (będąca jednocześnie wierzchem), jest z metalu. Dzięki niej klawiatura jest dość sztywna i nie ugina się pod naciskiem. Także podczas mocnego skręcania zachowuje pełną sztywność. Przełączniki osadzono w płycie bardzo precyzyjnie. 

Natec Genesis RX85

Przewód poprowadzono w ochronnym oplocie. Ma raczej przeciętną grubość. Mimo że oplot zaciągnięto bardzo mocno, przewód jest w miarę giętki.

Natec Genesis RX85

Nasadki klawiszy są przeciętnej jakości. Są dwuczęściowe, dzięki czemu znaki główne będą bardzo trwałe, ale oznaczenia funkcji multimedialnych to zwykłe naklejki, które mogą dość szybko się wytrzeć, zwłaszcza na częściej używanych klawiszach (strzałkach, F5, F12, Del).

Natec Genesis RX85

Stabilizatory dużych klawiszy znalazły się pod płytą (Cherry – bezpośrednio pod nasadką). Zauważyliśmy jednak, że Genesis nieco je zmodyfikował, by zmniejszyć koszt produkcji. I coś poszło nie tak. Założenie nasadki na spację jest trudniejsze niż w przypadku klawiatur, w których wykorzystano zewnętrzne stabilizatory. Jest tak za sprawą spadających bocznych tłoczków, które po nałożeniu na stabilizator są luźne, więc trudno jest nimi trafić w otwory w nasadce.

Natec Genesis RX85

Dodatki

RX85 nie ma żadnych dodatkowych wejść USB czy audio. Ma za to rolkę pozwalającą płynnie zmieniać głośność. Rolkę można wcisnąć, by w ten sposób szybko wyciszyć wszystkie dźwięki. Fajnym dodatkiem jest podświetlenie tego mechanizmu. Gdy zwiększamy głośność, pierścień wokół rolki świeci jaśniej, a gdy zmniejszamy, światło jest słabsze. Obok rolki znajduje się przycisk do zmiany trybu podświetlenia i przycisk wyłączający klawisze „Windows”.

Natec Genesis RX85

Funkcje multimedialne zostały przypisane do linii F1–F12, a funkcja sterowania siłą podświetlenia – do strzałek.

Natec Genesis RX85

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane