Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Piątek, 23 września 2016, 11:28
Zalman ZM-K900M
Cena od 359.00 zł do 437.71 zł

Zalman ZM-K900M

Zalman ZM-K900M

Jakość wykonania

Wierzch obudowy wykonano z twardego, choć raczej cienkiego plastiku o lekko chropowatej powierzchni. Wygląda dość surowo i profesjonalnie.

Zalman ZM-K900M

Tworzywo na wierzchu wydaje się całkiem trwałe, nawet jeśli złośliwi ze względu na jego grubość stwierdzą, że nie różni się wiele od stosowanego w tanich konstrukcjach. Na nas wywarł jednak pozytywne wrażenie. W dotyku powierzchnia ta jest średnio przyjemna.

Zalman ZM-K900M

Spód zrobiono z takiego samego tworzywa jak górę, tyle że jego powierzchnia jest gładsza. Oba elementy są spasowane zaledwie dostatecznie. Linie styku nie są precyzyjnie wykończone, a szczelina między elementami jest nieregularna. W dodatku, kiedy patrzy się pod odpowiednim kątem, widać odciśnięte miejsca, w których znajdują się zatrzaski.

Zalman ZM-K900M

Na spodzie zamontowano pięć przeciwpoślizgowych gum oraz rozkładane stopki, na których zakończeniach również zastosowano gumowe nakładki.

Zalman ZM-K900M

Płyta, w której umieszczono przełączniki, jest wykonana z metalu. Dzięki temu nie wygina się nawet podczas mocnego skręcania, a nacisk na jej środku nie powoduje ugięcia się konstrukcji. Przełączniki osadzono w płycie precyzyjnie.

Zalman ZM-K900M

Przewód poprowadzono w ochronnym oplocie. Pomimo zastosowania pojedynczej wiązki jest raczej gruby. Od samego początku jednak jest dość miękki.

Zalman ZM-K900M

Nasadki klawiszy są dobrej jakości. Znaki wypalono laserem, a powierzchnia wydaje się trwała.

Zalman ZM-K900M

Stabilizatory dużych klawiszy znalazły się pod płytą (Cherry – bezpośrednio pod nasadką). Ułatwia to zakładanie nasadek, na przykład po czyszczeniu klawiatury.

Zalman ZM-K900M

Dodatki

Zalman nie wyposażył dziewięćsetki w żadne dodatkowe wejścia. Ten model nie ma też żadnych dodatkowych klawiszy. Za to prawie połowa ze standardowych w połączeniu z FN pełni dodatkowe funkcje. Za ich pomocą można sterować odtwarzaczem multimedialnym i zmieniać tryby podświetlenia klawiszy.

Zalman ZM-K900M

Zalman ZM-K900M

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane