Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Piątek, 23 września 2016, 11:28

Shark Zone MK80 – ergonomiczność

MK80 może być użytkowana w konfiguracji z podpórką pod nadgarstki, jak i bez niej. Podkładka jest dość szeroka i dłonie bardzo wygodnie na niej spoczywają. Jej zaletą jest symetryczny kształt, wolny od zbędnych krzywizn i urozmaiceń.

SharkZone MK80

Niestety, po odłączeniu podkładki doznania są zgoła niepodobne. Mocno wystająca krawędź przy spacji nie pozwala wygodnie ułożyć dłoni przy pierwszej linii klawiszy, zwłaszcza gdy tylne stopki są złożone. W dodatku na środku wystaje zaczep, przez który prawa ręka nie leży na równi z lewą. Pisze się mimo wszystko dość dobrze. Podczas gry krawędź ta może być denerwująca.

SharkZone MK80

Stopki w tylnej części są na tyle duże, że po ich rozłożeniu znacznie poprawia się ergonomiczność konstrukcji.

SharkZone MK80

Na spodzie znajdują się gumowe nakładki. Dzięki charakterystycznemu wzorowi zapewniają świetne właściwości przeciwpoślizgowe nie tylko na blacie biurka, ale również wtedy, gdy klawiatura leży na materiałowej podkładce.

Przełączniki Kailh Brown, chociaż mają charakterystykę zbliżoną do brązowych Cherry MX, dają nieco inne odczucia. Punkt aktywacji co prawda jest podobnie wyczuwalny, ale przełączniki nie pracują tak płynnie jak niemiecki oryginał. Podczas gry tego nie odczuwaliśmy, ale w trakcie pisania mieliśmy wrażenie, jakby były słabo naoliwione.

SharkZone MK80

Shark Zone MK80 – oprogramowanie

Dołączone narzędzie jest dość proste w obsłudze i zawiera podstawowe funkcje. Można wybierać spośród pięciu profilów i zapisywać w nich zestawy ustawień. Można przeprogramować każdy z klawiszy z użyciem innej funkcji lub makra.

SharkZone MK80

Edytor makr pozwala tworzyć kombinacje złożone jedynie z funkcji wykonywanych na klawiaturze. Zapisane makro można edytować przez dodawanie lub usuwanie działań. Nie można edytować czasu pomiędzy nimi.

SharkZone MK80

Niestety, funkcje podświetlenia są niedopracowane. Kolory wybiera się z palety w sposób wręcz losowy. Nie można dokładnie określić poziomów RGB. Podświetlenie reaktywne również nie działa tak jak w większości klawiatur. W tym trybie naciśnięty klawisz podświetla się, ale wszystkie pozostałe cały czas są wyłączone.

SharkZone MK80

Shark Zone MK80 – podświetlenie

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane