Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Piątek, 23 września 2016, 11:28

Shark Zone MK80

SharkZone MK80

Jakość wykonania

Wierzch obudowy wykonano z twardego, grubego plastiku o lekko chropowatej powierzchni. Wygląda on dość zwyczajnie. Wydaje się gorszej jakości od stosowanego chociażby przez Roccata. W dotyku jednak jest bardzo przyjemny i dość odporny na zarysowania.

SharkZone MK80

Spód zrobiono z takiego samego tworzywa jak górę. Oba elementy są dobrze ze sobą spasowane. Na spodzie znajduje się sześć przeciwpoślizgowych gum oraz rozkładane stopki, na których zakończeniach również zastosowano gumowe nakładki.

SharkZone MK80

Płyta, w której umieszczono przełączniki, jest metalowa. Mimo to klawiatura nie jest idealnie sztywna: gdy się ją naciśnie na środku, lekko się ugina. Przełączniki są osadzone w płycie bardzo precyzyjnie. 

SharkZone MK80

Przewód poprowadzono w ochronnym oplocie. Przez użycie poczwórnej wiązki (2 × USB + 2 × audio) jest bardzo gruby i sztywny. Wtyki są pozłacane. 

SharkZone MK80

Nasadki klawiszy są dobrej jakości. Znaki zostały wypalone laserowo, a powierzchnia wydaje się trwała.

SharkZone MK80

Stabilizatory dużych klawiszy znajdują się, niestety, na zewnątrz, nad płytą (Costar – bezpośrednio pod nasadką). Utrudnia to zakładanie nasadek, na przykład po czyszczeniu klawiatury.

SharkZone MK80


Dodatki

Sharkoon wyposażył swoją najnowszą klawiaturę w dwa wejścia USB 2.0 oraz wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonu. Znajdują się one na tyle obudowy, nad sekcją numeryczną. Wejścia USB są umieszczone bardzo blisko siebie i podłączenie dwóch standardowych wtyczek USB może już być trudne. 

SharkZone MK80

Ten model nie ma żadnych dodatkowych klawiszy. Za to część spośród standardowych w połączeniu z FN pełni dodatkowe funkcje. Za ich pomocą można sterować odtwarzaczem multimedialnym i zmieniać tryby podświetlenia klawiszy. 

SharkZone MK80

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane