artykuły

OnePlus 3 – test godnego następcy OnePlus One

OnePlus wraca do formy

69
4 lipca 2016, 07:42 Mieszko Krzykowski

Powrót na salony

Bardzo się baliśmy, że OnePlus 3 pozostawi po sobie taki niedosyt jak jego średnio udany poprzednik. Jednak z każdym dniem testów coraz bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że pojawił się godny spadkobierca (niestety, bardziej duchowy niż cenowy) OnePlus One, który to należy do naszych ulubionych telefonów ostatnich kilku lat.

OnePlus 3 nie jest smartfonem idealnym i nie ma się co oszukiwać: za mniejsze pieniądze otrzymujemy tu mniej niż w najdroższych i najlepszych flagowcach znanych marek. Jednak wszystkie poczynione w nim cięcia kosztów i kompromisy są na tyle przemyślane i na tyle małego kalibru, że trzeba się bardzo mocno zastanowić, czy na pewno warto dopłacać nawet ponad 1000 zł do sprzętu pokroju Samsunga Galaxy S7 czy HTC 10. Jest to po prostu bardzo dopracowany, przyjemny i bezproblemowy w użytkowaniu gadżet, stworzony przez ludzi z głową na karku, którego chce się brać do ręki i używać i który zapewnia poczucie, że dobrze się wydało pieniądze.

Oprócz tego widać, że OnePlus słucha głosu prasy i użytkowników, czego dowodem są zapowiedzi kolejnych aktualizacji oprogramowania, wprowadzających tryb sRGB i poprawione zarządzanie pamięcią, a taki poziom rozpieszczania klientów i współpracy z nimi nie jest często spotykany. I jeszcze jedno: OnePlus 3 da się łatwo kupić, co nie było takie oczywiste w przypadku jego poprzedników. Wystarczy wejść na stronę firmy, założyć konto, kliknąć Kup – i za kilka dni kurier przynosi pod drzwi paczkę z telefonem (cena przesyłki jest wliczona w koszt urządzenia). Bez pseudozaproszeń, bez kombinowania z pośrednikami w Niemczech, bez przeliczania walut.

Wszystko to sprawia, że OnePlus 3 jest pierwszym przetestowanym przez nas w tym roku smartfonem, który zasłużył na naszą rekomendację. Nie jest to sprzęt dla wszystkich, ma swoje wady i w pełni docenią go głównie androidowi zapaleńcy, ale w cenie do 2000 zł bardzo, ale to bardzo trudno byłoby znaleźć dla niego sensownego rywala. (Do głowy przychodzi nam głównie Samsung Galaxy S6, ale my raczej wolelibyśmy kupić produkt OnePlus). Wszelkie swoje braki rekompensuje bardzo solidnymi fundamentami i uczciwą ceną. 

OnePlus 3
Zalety
 • świetna jakość wykonania
 • Poręczny, jak na 5,5-calowca
 • wydajność
 • szybko działające i bardzo konfigurowalne oprogramowanie
 • dobry czas działania
 • Dash Charge
 • dobra jakość zdjęć z tylnego aparatu
 • przyzwoity przedni aparat
 • dual-SIM
 • atrakcyjna cena
 • Da się go kupić bez ustawiania się w pseudokolejce
Wady
 • brak slotu na kartę pamięci
 • tylko podstawowa obsługa multimediów
 • Ekran to pod pewnymi względami krok wstecz względem poprzedników
 • Wtyczka jest USB typu C, ale kontroler to zwykły USB 2.0
 • Jakość nagrywanych filmów powinna być lepsza
 • umiejscowienie głośnika
 • Funkcja szybkiego ładowania działa tylko po użyciu ładowarki i przewodu OnePlus
 • Potrzebuje jeszcze kilku poprawek oprogramowania
Do testów dostarczył:OnePlus
Cena w dniu publikacji (z VAT):1800 zł
Strona:
Dan SlendersZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dan Slenders2016.07.04, 08:19
11#1
,,OnePlus 3 nie jest smartfonem idealnym i nie ma się co oszukiwać: za mniejsze pieniądze otrzymujemy tu mniej niż w najdroższych i najlepszych flagowcach znanych marek.''

Pewnie zostanę za to zminusowany, ale moim zdaniem trzeba to powtarzać na okrągło: niższa cena z kosmosu się nie bierze i nie dostajemy wszystkiego co najlepsze, tylko że taniej niż daje to ,,renomowana'' konkurencja.
Tak samo jak wyższe ceny flagowców Samsunga, LG czy HTC to nie tylko wynik wliczania kosztów marketingu, bo to fałszywy obraz i uproszczenie całej sprawy.

Co do samego OnePlus 3 to przyzwoity sprzęt ogólnie i świetny jak za te pieniądze, ale w ciemno nie polecałbym go każdemu.
DragDay7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DragDay72016.07.04, 08:26
31#2
Opisana w artykule gwarancja zezwalająca na rootowanie i modyfikację oprogramowania przez użytkownika powinna znaleźć swój punkt w zaletach.
aszuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aszu2016.07.04, 08:37
Smartfon generalnie bardzo przyzwoity, Snapdragon 820 jest rewelacyjny, bardzo responsywny, świetny GPS, itp. Najbardziej boli ekran pentile 1080p. O ile uważam, że więcej niz 1080p w telefonach to przesada dla zastosowań nie-VR, to przy pentile efektywna rozdzielczości to koło 800p ,co niestety widać - charakterystyczny raster czy efekt nieostrych, kolorowych krawędzi na granicy kontrastu.

strykulZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
strykul2016.07.04, 08:44
Ciut za bardzo przypomina M9, ale parametry prezentują się ładnie, szczególnie w tej cenie - to chyba jedna z najmniej 'chińska' spośród chińskich marek
ProVisZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ProVis2016.07.04, 08:48
-13#5
Szkoda tylko, ze wygląd zerżnięty z iPhona, htc i przód z samsungs. Wstydziłbym sie pokazać z taka podróbką.
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2016.07.04, 08:48
Jakiego rodzaju jest zastosowany Dual-SIM? Czy jest to prawdziwy Dual-SIM, który pozwala na jednoczesną pracę, czy quasi Dual-SIM, który tylko przełącza karty co jakiś czas?
Dan SlendersZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dan Slenders2016.07.04, 08:57
Kenjiro @ 2016.07.04 08:48  Post: 986694
Jakiego rodzaju jest zastosowany Dual-SIM? Czy jest to prawdziwy Dual-SIM, który pozwala na jednoczesną pracę, czy quasi Dual-SIM, który tylko przełącza karty co jakiś czas?


Ten drugi, pasywny.
maciuxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
maciux2016.07.04, 09:08
-6#8
Jako zadowolony użytkownik OnePlus 2 z Androidem Marshmallow, nie wiem dlaczego dwójka była średnio-udana, a trójka jest udana i atrakcyjna. Poprzednik również oferował flagową specyfikację na tamten rok, dużo RAM, USB C (również 2.0), większą baterię, a moim zdaniem także lepszy i bardziej praktyczny design. Jeśli ekran pod pewnymi względami to krok wstecz, to właściwie jedynym plusem (pomijając SOC), jest NFC i DASH w 1+3. Mam cały czas wrażenie, że w Waszej ocenie 1+2 za dużą rolę grał killer-marketing firmy i 1+2 został oceniony niesłusznie.
Masketta ManZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Masketta Man2016.07.04, 09:24
Ja bym dopłacił, głównie ze względu na serwis w Polsce, a nie konieczność wysyłania go gdzieś na Daleki Wschód do jakiejś montowni i czekania 2-3 miesiące na powrót.
miekrzyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjimiekrzy2016.07.04, 09:39
maciux @ 2016.07.04 09:08  Post: 986696
...

Jeśli w telefonie jego twórcy muszą implementować mechanizm wykrywający uruchomienie przeglądarki internetowej, który wyłącza duże rdzenie procesora, to to nie jest dobry telefon.
Zaloguj się, by móc komentować
8