artykuły

AKRacing Octane – test kubełkowego fotela dla graczy

Nie tylko dla rajdowców

30
1 lipca 2016, 15:57 Łukasz Pilarczyk

Materiały

Konstrukcja modelu AKRacing Octane jest oparta na metalowej ramie, niezależnej dla oparcia i siedziska. Całość jest bardzo sztywna. Zarówno siedzisko, jak i oparcie są wypchane pianką odporną na odkształcanie. Pianka jest odpowiednio uformowana i precyzyjnie wypełnia wszystkie zakamarki i obszycia, a dzięki temu, że tworzy pojedynczy element, nie zaś małe kawałki, nie przemieszcza się.

AKRacing Octane

Podobne gąbki zastosowano wewnątrz poduszek.

AKRacing Octane

Spód zabezpieczono sztywnymi pasami. Szkoda, że nie został zasłonięty dodatkowym materiałem, jak w Drifcie.

AKRacing Octane

Wszystkie obszycia są wykonane dość precyzyjnie. Zauważyliśmy jednak, że nić ma nieco inny odcień niż skóra.

 AKRacing Octane

Na siedzisku, tam gdzie kończy się czubek ozdobnej wstawki, nić wydaje się nieco za mocno zaciągnięta. Przez to powstaje zauważalna zmarszczka. Tak, wiemy, czepiamy się. W tym miejscu musimy jeszcze zwrócić uwagę na jakość eko-skóry. Jej powierzchnia wydaje się bardziej sucha i jakby mniej jędrna niż w DR200. Podczas siedzenia na niej, zarówno plecy jak i nogi w ciepłe dni pociły się równie mocno, ale w zimne, skóra AKRacing nie była tak zimna. Oba krzesła będziemy testować jeszcze dłuższy czas, więc okaże się, która skóra jest trwalsza. 

AKRacing Octane

Przeszycia na oparciu są wykonane prawidłowo. Wyglądają dość fajnie.

AKRacing Octane

Podobnie jak w Drifcie, tak i w modelu AKRacing Octane logo na oparciu i poduszkach jest wyszyte bardzo precyzyjnie. Wygląda dobrze, a dzięki mocno zaciągniętym niciom powinno być trwałe.

AKRacing Octane

Podłokietniki zrobiono z plastiku, który pod naciskiem wydaje się nieco miękki. Ich powierzchnia jest dość przyjemna w użytkowaniu.

AKRacing Octane

Elementem, który naszym zdaniem wymaga poprawy, są plastikowe osłony mechanizmu pochylania oparcia – podobnie jak w Drifcie.

AKRacing Octane

AKRacing Octane

Również osłony po lewej stronie są krzywe i po złożeniu nie układają się równo.

AKRacing Octane

Jakość plastików wciśniętych w otwory w oparciu jest bardzo dobra. Są precyzyjnie wykończone i sztywno osadzone.

AKRacing Octane

2