Inne
Artykuł
Redakcja, Środa, 17 lutego 2016, 16:30

Jak znaleźć tani albo wygodny hotel? A najlepiej – jak połączyć jedno i drugie, żeby podczas wyjazdu służbowego czy urlopu nocleg był przyjemny, a jednocześnie nie obciążył nadmiernie budżetu? Możliwości jest kilka. Są specjalne strony internetowe, na których możemy wyszukać oferty, można też wysyłać zapytania bezpośrednio do znalezionych w wyszukiwarce hoteli. Ale można także zainstalować na smartfonie aplikację HotelsCombined, która gromadząc oferty setek stron rezerwacyjnych i sieci hotelowych zapewnia dostęp do ponad miliona propozycji z całym świecie. 

Aplikacja mobilna wyszukiwarki hoteli dostępna jest zarówno na Androida i Apple iOS, jak też na Windows Phone, ale chociaż w przypadku wersji dla systemów Google i Apple dostępna jest pod swoją podstawową nazwą, czyli HotelsCombined, to użytkownicy smartfonów z systemem Microsoftu mogą być nieco zaskoczeni, gdyż dla nich przygotowano aplikację o nazwie Hotel Search, co może nieco mylić i sugerować, że przypadkowo trafiliśmy do aplikacji niezwiązanej, przynajmniej oficjalnie, z popularną wyszukiwarką hoteli. Jednak szybki rzut oka na wydawcę rozwiewa wątpliwości – to jest aplikacja HotelsCombined, jedynie nadano jej inną nazwę.

To są jednak drobne szczegóły, najważniejsze jest, jak mobilna wersja HotelsCombined (niezależnie od nazwy) sprawdza się w rzeczywistości. My przetestowaliśmy ją w wersji, w jakiej zapewne najczęściej będzie instalowana przez użytkowników, czyli w wydaniu dla smartfonów z Androidem.

Interfejs użytkownika

To, co jest najważniejsze w aplikacjach mających ułatwić szybkie znalezienie odpowiedniej oferty, to – niezależnie, czy szukamy hotelu, czy pociągu, samolotu albo jedzenia dla zwierząt – czytelny i ładny, ale nie przytłaczający interfejs użytkownika, intuicyjna obsługa i szybkość działania.

I HotelsCombined taki właśnie jest. Do wyszukiwarki nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń – wystarczy jedno spojrzenie i od razu wiadomo, gdzie i jakie informacje należy wpisać.

Podajemy lokalizację (lub wybieramy domyślną opcję w pobliżu mnie) datę przyjazdu i wyjazdu oraz liczbę osób, dla których szukamy noclegu i gotowe – po kilku sekundach mamy znalezione wszystkie oferty pasujące do podanych warunków. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wyszukiwarka działa tu naprawdę szybko. 

Spodobała nam się któraś z propozycji? Możemy zobaczyć ją w szczegółach.

Jako, że HotelsCombined jest w rzeczywistości agregatem ofert z wielu różnych serwisów i sieci hotelowych, to kiedy wybierzemy odpowiadającą nam propozycję, możemy zostać – i często tak właśnie będzie – przekierowani bezpośrednio do serwisu, z którego dana oferta pochodzi i tam już będziemy dalej prowadzić proces ewentualnej rezerwacji. Co jednak ważne, wszystkie te informacje zostaną wyświetlone w przeglądarce zintegrowanej z HotelsCombined – wciąż będziemy w zasadzie korzystać z tej aplikacji, a jedynie będzie ona niejako „w sobie” wyświetlać informacje z innej strony www.

Sam proces rezerwacji zależy już w tym przypadku od źródła pochodzenia danej oferty. Oferty dostępne w aplikacji pochodzą w wielu różnych serwisów rezerwacyjnych i sieci hotelowych, z których każda prowadzi rezerwację w nieco odmienny sposób, jednak zazwyczaj sprowadza się do kilku prostych kroków, jak wybór odpowiedniego pokoju czy apartamentu, metody płatności itd.

Jeszcze wygodniejsze wyszukiwanie

W przypadku poszukiwania hoteli nie zawsze lista wyszukanych propozycji to najlepsze rozwiązanie, czasem zdecydowanie lepsza będzie mapa z zaznaczonymi hotelami. I takie rozwiązanie również w Hotels Combined jest dostępne. Na mapie prezentowane są lokalizacje hoteli wraz z najniższą dostępną ceną pokoju – wiemy więc od razu nie tylko, ile trzeba będzie zapłacić za nocleg, ale też jak daleko od nas hotel się znajduje.

Wyszukiwanie szczegółowe

Poszukując hotelu możemy mieć także bardziej precyzyjne wymagania dotyczące dopuszczalnych parametrów ofert. HotelsCombined pozwala na wprowadzenie filtrów, za pomocą których wyszukiwanie będzie prowadzone w sposób zdecydowanie bardziej spełniający wymagania użytkownika. Możliwe jest określenie przedziału cenowego, jakości hotelu określonej liczbą gwiazdek lub oceną wystawioną przez gości, możliwy jest wybór typu i charakteru hotelu czy udostępnianych opcji dodatkowych, jak basen, spa czy fitness.

Wyszukane oferty możemy też sortować, ustalając kolejność wyświetlania na podstawie odległości, ceny, popularności, oceny gości czy jakości wyrażonej poprzez liczbę gwiazdek.

Podsumowanie

HotelsCombined to zdecydowanie jedno z najlepszych narzędzi do wyszukiwania hoteli, z jakimi mieliśmy okazję się spotkać zarówno w pracy, jak i czysto prywatnie. Największą zaletą aplikacji jest dostęp do olbrzymiej liczby ofert noclegowych z całego świata, dzięki czemu możliwe jest znalezienie zarówno taniego pokoju w hostelu, jak i apartamentu w pięciogwiazdkowym obiekcie. 

Samo korzystanie z aplikacji również jest bardzo pozytywne – czytelny i intuicyjny interfejs, prosta wyszukiwarka, jednocześnie zapewniająca możliwość bardzo precyzyjnego dostosowania wyników wyszukiwania do własnych preferencji to również bardzo duże plusy aplikacji. W HotelsCombined trudno jest się do czegokolwiek przyczepić, jeśli więc zdarza się Wam poszukiwać noclegu poza domem, podczas wyjazdu służbowego bądź prywatnego, to ta aplikacja zdecydowanie ułatwi Wam to zadanie. Polecamy!

HotelsCombined dostępny jest w:

Ocena artykułu:
Ocen: 29
Zaloguj się, by móc oceniać
Kiciunio (2016.02.17, 17:12)
Ocena: 14

0%
Co to ma być? PCLab zwariował?
Lokys (2016.02.17, 17:32)
Ocena: 14

0%
OnetLab raczej.
NeGeDoC (2016.02.17, 17:37)
Ocena: 12

0%
dlaczego nie da się ocenić 'artykułu' na 0/5 ?!
Karl Franz (2016.02.17, 17:40)
Ocena: 3

0%
jeżeli ktoś jeszcze nie wie to 'ARTYKUŁ SPONSOROWANY' jest reklamą w formie artykułu
Pan Drops (2016.02.17, 17:45)
Ocena: 1

0%
Rozumiem kłucić się o apkę która moim zdaniem jest h... no ale na boga.

Na portalu na którym znajac zycie 90% uzytkowników blokuje reklamy sa codziennie artykuly, czasem wielkie artykuly i poziom ogólnie dobrej jakości...

Wiadomo ze kasa musi sie z czegos brać skoro nie z reklam.
mateo91g (2016.02.17, 18:07)
Ocena: 7

0%
Macie napisane wielkimi literami, dużą i rzucającą się w oczy czcionką, że to artykuł sponsorowany, więc od razu jesteście uprzedzeni w co klikacie i nikt was nie zmusza tego czytać, więc o co ta g****burza? Cieszmy się, że u nas nie jest tak jak w USA, gdzie nawet nie informują, że to artykuł sponsorowany i nigdy nie wiesz, czy czytasz opłacony, czy obiektywny artykuł. Akurat PCLab jest bardzo uczciwy, bo jasno w tytule artykułu informuje o tym, że artykuł jest sponsorowany, często na innych portalach informują, że artykuł jest sponsorowany małym druczkiem i to dopiero po kliknięciu w artykuł.
max340 (2016.02.17, 18:30)
Ocena: 1

0%
mateo91g @ 2016.02.17 18:07  Post: 950924
Macie napisane wielkimi literami, dużą i rzucającą się w oczy czcionką, że to artykuł sponsorowany, więc od razu jesteście uprzedzeni w co klikacie i nikt was nie zmusza tego czytać, więc o co ta g****burza? Cieszmy się, że u nas nie jest tak jak w USA, gdzie nawet nie informują, że to artykuł sponsorowany i nigdy nie wiesz, czy czytasz opłacony, czy obiektywny artykuł. Akurat PCLab jest bardzo uczciwy, bo jasno w tytule artykułu informuje o tym, że artykuł jest sponsorowany, często na innych portalach informują, że artykuł jest sponsorowany małym druczkiem i to dopiero po kliknięciu w artykuł.

Popieram na czymś tez muszą zarabiać wiec jak ktos chce niech czyta nikt nikogo do niczego nie zmusza
szefons (2016.02.17, 20:03)
Ocena: -1

0%
A tam narzekacie, ciekawa aplikacja.

Co wasz szkodzi, ja mam rss, chętnie bym czytał nawet sponsorowane jak oznaczone, nawet raz dziennie o czymś ciekawym.

Irek4 (2016.02.17, 21:21)
Ocena: 4

0%
nie mam kasy na dziewczyny lekkich obyczajów.
Telvas (2016.02.17, 21:44)
Ocena: 7

0%
Eeee.... 'znajdź szybko dowolny hotel' = booking.com?
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane