Dźwięk
Artykuł
Dawid Grzyb, Środa, 24 lutego 2016, 07:31
Shure SRH240A
Cena od 123.00 zł do 236.00 zł

Shure SRH240A

Shure SRH240A można kupić od 2011 roku. Zastąpiły model bez litery A w nazwie. Różnice pomiędzy nimi są niewielkie, ograniczają się do cech istotnych z punktu widzenia ergonomii. Słuchawki są pakowane w czarne kartonowe pudełko, typowe dla produktów tej firmy. Od zawsze podchodziła ona ascetycznie do kwestii dodatków, nie inaczej jest tym razem. W opakowaniu znalazła się jedynie gwintowana przejściówka z małego wtyku słuchawkowego na duży.

Shure SRH240A to słuchawki wokółuszne zamknięte. W nausznikach jest naprawdę sporo miejsca dla małżowin, więc tym razem nie było wątpliwości, czy to przypadkiem nie jest konstrukcja nauszna. Słuchawki wyglądają klasycznie, są wolne od jakichkolwiek udziwnień, mogą się podobać. Są praktycznie w całości wykonane z plastiku w kolorze „fortepianowej” czerni. Po wzięciu do ręki nie odstają od rynkowego standardu. Da się odczuć, że to tani produkt, ale jakość wykonania jest przyzwoita. Pałąk jest pokryty syntetyczną skórą, a ramiona systemu regulacji są plastikowe. Naniesiono na nie skalę, a podczas dopasowywania do głowy słychać charakterystyczne kliknięcia. Elementy, na których osadzono duże muszle, umożliwiają ich regulację w płaszczyźnie pionowej. Nauszniki pokryto tym samym tworzywem co pałąk – są dość twarde, średnio wygodne. Mogłyby być nieco głębsze. Największą wadą SRH240A jest cienki przewód sygnałowy, i to zamontowany na stałe. Na domiar złego każda słuchawka ma swój własny. Już gorzej być nie mogło.

Shure SRH240A są całkiem wygodne, głównie za sprawą naprawdę dużych nauszników. Niemniej jest sporo miejsca na usprawnienia. Pałąk od wewnątrz jest twardy, przydałoby się tam więcej gąbki. Nauszniki też nie należą do miękkich. Dodatkowo słuchawki trudno ułożyć na głowie tak, by dolna część nauszników miała kontakt z ciałem, przez co izolują od odgłosów otoczenia gorzej niż lepsi pod tym względem rywale z niniejszego porównania.

AKG K518DJ
Przetworniki dynamiczne
Konstrukcja zamknięta, wokółuszna
Czułość 107 dB
Impedancja 38 omów
Pasmo przenoszenia 20–20 000 Hz
Masa 238 g
Wtyk 3,5 mm, prosty
Przewód sygnałowy zamontowany na stałe, 2 m
Shure SRH240A
Zalety
  • Dość solidne
  • Lekkie
  • Wygodne
  • całkiem niezłe, szczegółowe brzmienie
Wady
  • Subiektywnie – zbyt analityczne i lekkie brzmienie
  • kiepski przewód sygnałowy
  • Przewód sygnałowy jest zamontowany na stałe
Do testów dostarczył:Audiomagic
Cena w dniu publikacji (z VAT):259 zł
Zobacz bieżące oferty w Skapiec.pl już od 123 zł:
lightingcenter.pl
123 zł
mp3store.pl
175 zł
Empik.com
175 zł
MAGNUS-Hurtownia Muzyczna
180 zł
Mediaexpert.pl
183 zł
Avans.pl
184 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Ocena artykułu:
Ocen: 18
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook