Internet i sieci
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Poniedziałek, 29 lutego 2016, 00:50

Serwer muzyki (Music Station)

Music Station to narzędzie podobne do Photo Station, tyle że umożliwia odtwarzanie plików muzycznych zapisanych na dyskach serwera. Muzyki można słuchać z poziomu przeglądarki internetowej, ale także wysłać ją z aplikacji do sieciowego odtwarzacza muzycznego (np. Google Chromecast).

Music Station odczytuje znaczniki ID3 Tag zapisane w plikach MP3, takie jak: nazwisko artysty, nazwa utworu, nazwa albumu, gatunek muzyki. Pozwala następnie grupować kolekcję utworów według wspomnianych kryteriów. Przy wyświetlaniu plików muzycznych poprawnie odczytuje też okładki zintegrowane w plikach MP3 (przy okazji polecamy świetną aplikację mp3tag do edycji tagów ID3). 

Podobnie jak Photo Station, także Music Station pozwala podzielić kolekcję na publiczną i prywatną. Oddzielnym folderem jest Qsync, czyli muzyka synchronizowana z poziomu aplikacji Qsync. 

Music Station pozwala również tworzyć listy odtwarzania, oznaczać ulubione utwory i grupować je w zakładce Moje ulubione.

Ciekawą funkcją Music Station jest obsługa internetowego radia. Można utworzyć własny katalog internetowych stacji radiowych (wystarczy wkleić URL do stacji – warunkiem jest to, by stacja nadawała w formacie MP3), ale też skorzystać z zasobów TuneIn Radio.

Ocena artykułu:
Ocen: 9
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane