Obudowy i zasilacze
Artykuł
Radosław Stanisławski, Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 09:00

Chieftec SFX-500GD-C

Zasilacz Chieftec SFX-500GD-C jest pakowany w niewielkie pudełko, zbliżone rozmiarem do tych, w których sprzedaje się pełnowymiarowe konstrukcje ATX. 

W środku – solidne minimum. Zestaw okablowania modularnego obejmuje następujące przewody: 1 × ATX 24-pinowy, 1 × EPS 8-pinowy (4 + 4), 2 × 8-pinowy PCIe (6 + 2) oraz 2 × SATA/Molex (na każdym kablu – 2 × SATA oraz 1 × Molex). Jak na zasilacz SFX, jest więc tego naprawdę sporo. Poza tym wyposażenie jest standardowe: krótka instrukcja instalacji, cztery śrubki montażowe oraz przewód sieciowy. 

 

Maleństwo Chiefteca jest niewielkie w porównaniu z zasilaczami ATX: mierzy 130 mm na 125 mm na 64 mm. To jednak wystarczyło, żeby zamontować w nim cichy, 120-milimetrowy wentylator. Konkurencyjne rozwiązania rzadko mieszczą wentylator w tym rozmiarze. Te w których umieszczono wentylator o mniejszej średnicy, są jednak zwykle nieco krótsze (np. SilverStone ST-30SF jest o 25 mm węższy). 

Czarny kolor to dość uniwersalny wybór: nie będzie szpecił chyba żadnej obudowy SFF. Warto zwrócić też uwagę na złotą wstawkę z logo Chiefteca. Widać, że firma chce dodatkowo podkreślić wyjątkowość swojego produktu.  

 

Modularny system okablowania to w większości przypadków bardzo duże udogodnienie. Trzeba jednak pamiętać, że specyficzne położenie złączy od strony zasilacza (w przypadku opisywanego Chiefteca znajdują się one na środku) może powodować konflikty, gdy miejsca będzie naprawdę mało. Jeśli więc na linii montażu zasilacza znajduje się jakiś sprzęt, to do jego długości warto doliczyć jeszcze 2 cm zapasu na swobodne ułożenie złączy i zagięcie przewodów. To pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek, gdy nagle się okaże, że zasilacz, który teoretycznie mieści się w obudowie, przez wystające wtyczki nie będzie z nią kompatybilny. 

Nie mogło też zabraknąć fotografii wnętrza modelu Chieftec SFX-500GD-C ;) Mała ilość miejsca wymogła sporą gęstość ułożenia wszystkich elementów elektrycznych.  

 (kliknij, żeby powiększyć)

Galeria, dodatkowe ujęcia

 

Ocena artykułu:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane