Gry i konsole
Artykuł
Dawid Grzyb, Czwartek, 19 listopada 2015, 05:20

StarCraft II: Legacy of the Void to trzecia i ostatnia część gry, na którą miłośnikom serii przyszło czekać dwa lata. Teraz pozostało odpowiedzieć na pytanie, czy Blizzard zwieńczył cykl w wielkim stylu czy może czegoś zabrakło?

StarCraft II: Legacy of the Void
Cena od 99.00 zł do 119.48 zł

Część trzecia, ostatnia

Porzekadło „Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy” doskonale pasuje do StarCrafta II. Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że kiedy Blizzard bierze się za jakąś grę, to nie ma przeproś, ludzie w nią młócą do upadłego, a praktyka twardo pokazuje, że od tej reguły wyjątków nie ma. W przypadku drugiej części StarCrafta zadanie było dodatkowo ułatwione. Jedynka świetnie się przyjęła, bo nawet dzisiaj, po ponad 17 latach, wciąż masa ludzi w nią gra. Stąd recepta na sukces Dwójki pojawiła się w obozie „niebieskich” niejako samoistnie. Mieli wszystko podane na tacy, nawet jeśli sami to sobie wypracowali. Wystarczyło po raz kolejny zastosować sprawdzone pomysły, tyle że w jeszcze lepszym wydaniu, nowocześniejszym i bardziej rozbudowanym. Całość trzeba było okrasić przednią fabułą, z czym Blizzard właściwie nigdy nie miał problemu, i gotowe. Efekt jest taki, że udało się na praktycznie każdym froncie. Miłośnicy strategii czasu rzeczywistego pokochali Dwójkę równie mocno jak Jedynkę. Czy tak samo będzie z nową grą firmy, StarCraft II: Legacy of the Void?

StarCraft II: Legacy of the Void

Oczywiście, nie obeszło się bez początkowej krytyki. Wypominano Blizzardowi, że rozdzielanie jednej gry na trzy części to, pisząc bez ogródek, dojenie graczy. Jednak już po Wings of Liberty znaczna ich część przekonała się, że twórcy pierwszego ogniwa trylogii doskonale wiedzą, co robią. Do rasy Terran podeszli kompleksowo, nikt nie powinien mieć niedosytu. Zarówno kampania przeznaczona dla pojedynczego gracza, jak i tryb sieciowy były wyjątkowo dopracowane. Co więcej, już po kupieniu Wings of Liberty mogliśmy grać każdą z trzech dostępnych ras. Nie było żadnych pakietów DLC, przepustek sezonowych i tym podobnych zagrywek. Minęły dwa lata, pojawił się dodatek Heart of the Swarm, tym razem w całości poświęcony Zergom. Po raz kolejny okazało się, że oddzielna kampania z tą rasą w roli głównej, choć płatna, usprawiedliwia cenę gry, bo nowej treści było naprawdę sporo, porównywalnie dużo jak w Wings of Liberty.

StarCraft II: Legacy of the Void

Na StarCraft II: Legacy of the Void przyszło nam czekać kolejne dwa lata. Marka w dalszym ciągu podąża w kierunku, który obrano w Wings of Liberty i którego nie zmieniono w Heart of the Swarm. Trzecia część serii ma bardzo podobną formę – także ostatnią rasę, Protosów, potraktowano kompleksowo. Natomiast zmian w mechanice nie ma. Pora zatem odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy ta gra jest równie udana jak dwie poprzednie, czy warto wydać na nią pieniądze i czy Blizzard zakończył swoją kosmiczną operę w wielkim stylu, na co miłośnicy uniwersum StarCrafta też liczyli.

Ocena artykułu:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Mcrs (2015.11.19, 05:24)
Ocena: 8

0%
podobno nie trzeba mieć podstawowej wersji gry
lysutki (2015.11.19, 06:14)
Ocena: 1

0%
'podobno' to jest ch** - nie informacja
Mcrs (2015.11.19, 06:19)
Ocena: 6

0%
lysutki @ 2015.11.19 06:14  Post: 926593
'podobno' to jest ch** - nie informacja

tak mówili podczas prezentacji gry w 2014 roku na blizzconie i powtórzyli to na blizzconie w tym roku
Promilus1984 (2015.11.19, 06:28)
Ocena: 0

0%
Ja tam nie wiem bo kupiłem 3pak od razu... WoLa przeszedłem na starterze ;) Doszedłem do przedostatniej misji LotV ze spolszczeniem, nie mogłem się dalej męczyć i ustawiłem ENG.
Vito Scaletta (2015.11.19, 07:11)
Ocena: -1

0%
To ten test o którym wczoraj na fejsie mówiliście :D ?
focus (2015.11.19, 07:12)
Ocena: 0

0%
Vito Scaletta @ 2015.11.19 07:11  Post: 926599
To ten test o którym wczoraj na fejsie mówiliście :D ?

Tak, to ten :D
Magid (2015.11.19, 07:53)
Ocena: 2

0%
Jesteście pewni tej przystępności dla nowych graczy w rozgrywkach sieciowych? LOTV zrobił grę o wiele bardziej dynamiczną, co jest chaotyczne dla nowych graczy.
pajrat (2015.11.19, 09:32)
Ocena: 6

0%
Fajny jest ten Starcraft!
Świetna miodna kampania, jeszcze lepsze multi które będzie wspierane jeszcze z 5 lat , żadnych mikropłatności, liczą się tylko umiejętności.
Jako bonus masa mini gier jak desert Strike w które tłucze masa ludzi i na odstresowanie są naprawdę niezłe.
Ta gra ma to coś czego już nie ma diablo 3, coś mi mówi że to ostatnia taka gra blizzarda i pewnie ostatni taki RTS w ogóle :(
Nathrakh (2015.11.19, 10:36)
Ocena: 15

0%
https://eu.battle.net/shop/en-us/product/s...acy-of-the-void
'This is a standalone product. It does not require any other version of StarCraft II to play'
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane