artykuły

Asus Transformer Book T100HA – test

25 29 października 2015, 11:35 Arkadiusz Piasek

Wyświetlacz

Asus Transformer Book T100HA został wyposażony w ekran z matrycą IPS o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli. W pierwszej chwili takie wartości może nie robią szczególnego wrażenia, jednak naszym zdaniem rezygnacja z wyświetlacza Full HD ma tym większy sens, im częściej użytkownik będzie korzystać z T100HA jak z tabletu (czyli obsługiwać go za pomocą dotyku). Niższa rozdzielczość oznacza większe elementy interfejsu Windows, a co za tym idzie, mniej frustracji spowodowanych problemami z trafianiem palcem we właściwy punkt na ekranie.

Niższa rozdzielczość boli tym mniej, że pozostałe parametry wyświetlacza są bardzo dobre. Cieszy szczególnie bardzo wysoka maksymalna jasność podświetlenia ekranu, aż 490 cd/m2. Jak widać na poniższym wykresie, T100HA pokonuje pod tym względem wszystkich rywali. W praktyce zaś oznacza to, że hybryda Asusa pozwoli na komfortową pracę nawet w ostrym świetle słonecznym.

Na pochwałę zasługuje również dobra głębia czerni, przekładająca się na wysoki współczynnik kontrastu statycznego. Pokrycie palet barw sRGB oraz Adobe RGB może nie jest rekordowe, ale jest przyzwoite. W ogólnym rozrachunku wyświetlacz w T100HA należy uznać za jego mocny punkt. 


 

Akumulator

Zamontowany w modelu Asus Transformer Book T100HA akumulator o pojemności 29 Wh pozwala na prawie 7 godzin typowego użytkowania (średnia jasność ekranu, włączone Wi-Fi, przeglądanie stron internetowych). Odtwarzanie filmu HD spowoduje rozładowanie akumulatora w czasie o mniej więcej pół godziny dłuższym. Jak widać na poniższych wykresach, nie są to wartości, które stawiałyby T100HA na czele przetestowanych przez nas tabletów i laptopów hybrydowych, ale też nie są powodem do wstydu.

Uwaga co do wykresów:
Modelem odniesienia jest Toshiba Encore 2 WT8-B-102 i to średnią wydajność jego akumulatora przyjęliśmy za 100%.

Testy akumulatora
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Średnia wydajność Typowe użytkowanie Film HD Test czytelnika

3