artykuły

Roccat Nyth – test myszki dla graczy

19 11 września 2015, 10:02 Łukasz Pilarczyk

Oprogramowanie

Oprogramowanie dla Nyth nazywa się Swarm. Wyglądem przypomina starego Grida. Opcje zostały rozmieszczone w trzech kartach. Pierwsza z nich, Settings, zawiera ustawienia związana z działaniem sensora oraz podstawowe ustawienia przycisków. Można zmienić tutaj ustawienie dpi, prędkość wskaźnika Windows, czułość sensora (trudno powiedzieć, czym dokładnie jest ta funkcja), liczbę linii, o którą strona zostanie przesunięta po przekręceniu rolki, oraz szybkość dwukrotnego kliknięcia.

Nyth

Karta Button Settings pozwala modyfikować podstawowe funkcje przycisków. Można tu tworzyć profile i przypisywać je do określonych programów. Jest to ściśle związane z możliwością zmiany liczby przycisków na panelu bocznym. Funkcje można wybierać z niezwykle bogatej listy lub tworzyć własne.

Nyth

Ostatnia karta, Advanced Settings, pozwala skorygować prędkość czujnika dla osi X i Y. W tej karcie znajduje się opcja związana z kalibracją czujnika pod kątem podkładki. Po za tym jest możliwość zmiany parametru lift off distance i częstotliwości taktowania USB. Znalazły się tu również opcje podświetlenia myszy oraz Sound Feedback, która informuje na przykład o tym, jakie ustawienie dpi zostało właśnie wybrane.

Nyth

Ostatnim elementem jest edytor makr. Tworząc własną kombinację klawiszy, można nagrywać jedynie działania na klawiaturze. Da się określić opóźnienie pomiędzy kolejnymi działaniami. Oprogramowanie pozwala edytować tak nagrane makro: dodać do niego funkcje związane z ruchami myszy. Niestety, nie da się dodać przesunięć wskaźnika.

Nyth

5