Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Czwartek, 25 czerwca 2015, 14:32

Jakość wykonania

DEXvsWhets

Asus Whetstone składa się z kilku warstw, przy czym rzut oka na podkładkę pozwala wyróżnić dwie główne: spodnią, wykonaną z gumy, oraz wierzchnią, dość grubą, o powierzchni z materiału. 

DEXvsWhets

Całość wygląda tak, jak gdyby na gumową bazę naklejono materiał, w którym odciśnięto wzory, zanim guma zdążyła zastygnąć. Prawdopodobnie proces produkcji jest znacznie bardziej skomplikowany. Całość wydaje się dość trwała dzięki precyzyjnie skrojonym brzegom.

DEXvsWhets
SteelSeries DEX wydaje się wykonana dokładnie w ten sam sposób co Whetstone. Główną różnicą jest inny wzór na powierzchni i odrobinę inne wykończenie brzegów. 

DEXvsWhets

Spód w obu podkładkach zrobiono z takiej samej gumy, różniącej się jedynie kolorem. 

DEXvsWhets

Pozostałe dostrzegalne różnice to nieco inaczej zaokrąglone narożniki i ozdobne wycięcie w produkcie Asusa w prawym dolnym rogu. Wycięcie to traktujemy jako wadę, gdyż pomniejsza minimalnie powierzchnię roboczą i może być denerwujące dla tych, którzy ustawiają brzeg podkładki równo z krawędzią biurka.

DEXvsWhets

DEXvsWhets

Zdjęcia pod mikroskopem pokazują, że powierzchnia obu konstrukcji jest z tego samego materiału. Charakteryzuje się on niezwykle gęstym splotem, dotąd niespotykanym w podkładkach pod myszy. Poniższe fotografie pokazują powierzchnię Whetstone i DEX oraz, dla porównania, splot modeli Razer Goliathus  i Nostromo XXXL.

DEXvsWhetsWhetstone x20

DEXvsWhetsWhetstone x200

DEXvsWhetsDEX x20

DEXvsWhetsDEX x200

DEXvsWhetsGoliathus x200

DEXvsWhetsNostromo x200

Ocena artykułu:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane