Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Czwartek, 26 marca 2015, 07:07

Ergonomiczność

Model Strix Claw, jak sama nazwa wskazuje, był projektowany pod kątem chwytania dłonią ułożoną w „szpon”. Dokładny sposób trzymania myszy został dość precyzyjnie określony przez producenta, gdyż na obu bokach ma ona specyficzne wyżłobienia i linie. Urządzenie jest przeznaczone wyłącznie dla osób praworęcznych, ponieważ lewą ręką gryzonia trzyma się bardzo niewygodnie. Całość jest dość dobrze wyważona, choć nie idealnie: przód – 40%, tył – 60%. Mysz bez kabla waży około 105 g, a z kablem – 160 g.

 

Strix Claw

Strix Claw

Lewa strona jest dość mocno wyprofilowana pod kciuk. Łuk jest raczej głęboki, ale naszym zdaniem idealnie dobrany. Osoby o średnich i większych dłoniach z pewnością będą zadowolone. Bok ten jest dodatkowo lekko pochylony nad podkładką, co ułatwia unoszenie myszy i pozwala kciukowi dotykać podkładki, to zaś sprzyja kontroli.

Strix Claw

Strix Claw

Prawy bok został wyprofilowany pod mocno określone ułożenie palców. Wyżłobienia sugerują, by palec serdeczny trzymać nieco nad podkładką, a mały w taki sposób, by zawsze dotykał powierzchni podkładki. Dodatkowo palce powinny być wyprostowane, ewentualnie mogą być minimalnie podkurczone. 

Strix Claw

Strix Claw

Grzbiet wydaje się nieco bułkowaty. Dzięki temu można trzymać mysz nie tylko „szponem”, ale również połączeniem chwytu całą dłonią i szpona, jak i samymi palcami. Niestety w tym ostatnim przypadku kciuk nie leży już tak wygodnie w zagłębieniu.

 

Porównanie z myszami Logitech G502 i Razer Deathadder Chroma.

Ocena artykułu:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane