Myszki, klawiatury
Artykuł
Łukasz Pilarczyk, Czwartek, 26 marca 2015, 07:07

Jakość wykonania

Jakość wykonania oraz użytych materiałów jest bardzo wysoka, porównywalna z tym, co zapewniają Roccat i CM Storm w swoich najwyższych modelach.

Strix Claw

Mysz jest zbudowana z trzech głównych elementów. Grzbiet, tworzący jedną całość z przyciskami głównymi, zrobiono z czarnego matowego plastiku. Ma on średnio dobre właściwości przeciwpoślizgowe, gdyż powierzchnia jest nie gumowa, a jedynie lekko matowa. Wydaje się znacznie trwalsza od powierzchni gumowanych. W dotyku jest dość neutralna, dzięki czemu powinna większości odpowiadać.

Strix Claw

Boki myszy wykonano z matowego plastiku, z wyglądu minimalnie chropowatego. Ich spasowanie ze spodem oraz grzbietem jest bardzo dobre. Są bardzo sztywne i nie uginają się nawet przy bardzo silnym nacisku. Szkoda, że w ich tylnej części producent umieścił ozdobną szczelinę, bo mogą się w niej gromadzić zabrudzenia. Boki, chociaż wydają się chropowate, mają przeciętne właściwości przeciwpoślizgowe.

Strix Claw

Spód oraz przód myszy to zwykły czarny plastik. Tworzywo nie jest grube, ale i tak jest bardzo sztywne. Wszystkie elementy zostały bardzo precyzyjnie spasowane. Na spodzie znajdują się trzy ślizgacze o bardzo dobrym poślizgu, wolne od efektu przyklejenia. Kształt tego tylnego może jednak znacznie utrudnić jego wymianę.

Kabel ma średnią grubość. Jest średnio sztywny i na szczęście nie odczuwa się zbyt wyraźnie jego obecności podczas gry. Oplot wydaje się bardzo mocno zaciągnięty, co powinno mieć pozytywny wpływ na żywotność przewodu. 

Przyciski

strix claw

Strix Claw ma osiem przycisków. Każdy z nich może zostać dowolnie zaprogramowany. Główne mają średni skok, średnią głośność i średnią siłę nacisku. Do zalet możemy zaliczyć dobrze wyczuwalny moment aktywacji. Zauważyliśmy jednak, że ze względu na szeroko rozsunięte zagłębienia dla palców podczas gry zdarzały nam się niechciane kliknięcia.

Przeprowadziliśmy również standardowy test w Battlefieldzie 3

  • M416 – bez najmniejszego problemu mogliśmy wystrzelić serię pojedynczych pocisków.
  • M16A3 – podobnie jak w przypadku M416, tak i tym razem celne strzelanie do oddalonego przeciwnika pojedynczymi kulami nie było żadnym problemem. Spokojnie mogliśmy kontrolować przerwy pomiędzy kolejnymi strzałami.
  • AEK917 – ta broń ze względu na swoją szybkostrzelność jest najlepszym testerem przycisków myszy. Okazało się, że strzelanie pojedynczymi pociskami jest właściwie niemożliwe. Praktycznie zawsze bardzo szybkie kliknięcie oznaczało dwie kule jedna po drugiej. Aby wystrzelić pojedynczą, musieliśmy się skupić, jednak podczas normalnej gry tak się nie da.

strix claw

Są trzy przyciski boczne. Ten dodatkowy standardowo aktywuje tryb „snajper”. Ich ułożenie powoduje, że do wszystkich jest dobry dostęp. Niestety, tego niżej cały czas dotyka kciuk, przez co może dochodzić do niechcianego użycia. Akurat nam to się nie zdarzało, jednak przykład SS Kany przypomina, że warto mieć to na uwadze.

strix claw

Rolka jest wyjątkowo kiepska. Przekręca się dość ciężko, a punkty aktywacji są średnio wyczuwalne. Największym problemem jest to, jak się wciska. Kliknięcie jest bardzo płytkie, a wymagana siła – bardzo duża. Oznacza to praktycznie niemożność użycia rolki jako dodatkowego przycisku w trakcie gry. Nawet otwieranie nowej karty w przeglądarce jest niezbyt przyjemne. Do tego dochodzi jej wygląd: jest mocno podziurawiona, a w otworach bardzo szybko mogą zbierać się zabrudzenia, które będą bardzo trudne do usunięcia.

strix claw

Nad rolką, dość blisko niej, znajdują się przyciski do zmiany ustawienia dpi. Wciskają się lekko, ale wyczuwalnie. Bez problemu mogą być używane w grze.

Ocena artykułu:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane