artykuły

Eizo Foris FS2434 – test 24-calowego monitora dla graczy

IPS Eizo dla graczy

39
15 lutego 2015, 18:52 Łukasz Marek

Eizo FS2434 z różnej perspektywy 

Eizo FS2434 ma dość nietypowy wygląd. Producent zdecydował się na maksymalne odchudzenie ramek wyświetlacza, aby lepiej go przystosować do konfiguracji wielomonitorowych.

Plastikowa ramka po bokach i na górze monitora ma zaledwie 1,5 mm grubości. Byłoby wspaniale, gdyby to była granica obrazu, jednak dalsze 4,5 mm zajmuje po prostu szyba, za którą obraz nie jest wyświetlany. Realnie nieaktywny obszar zajmuje 6 mm począwszy od zewnętrznej krawędzi plastikowej ramki. To mimo wszystko świetny rezultat – sztuczka z 1,5-milimetrową ramką naprawdę nie była potrzebna ;)

Kosztem boków i góry monitora poważnie przytyła dolna ramka, która mierzy aż 4 cm.

Z tyłu widać nogę, której konstrukcja jest bardzo prosta: pozwala tylko podwyższyć lub pochylić panel. Funkcja obrotu (pivot) nie jest w tym modelu w ogóle dostępna, a w płaszczyźnie poziomej ekran może się obracać tylko wraz z podstawą. 

Z boku mamy dostęp do koncentratora z dwoma złączami USB 3.0 oraz wejścia i wyjścia audio.

FS2434 został wyposażony w trzy wyjścia obrazu: dwa HDMI oraz jedno DVI.

Na dolnej ramce znajdują się cztery przyciski:

  • Signal do zmiany źródła sygnału;
  • Vol– do zmniejszania głośności;
  • Vol+ do zwiększania głośności;
  • Power do włączania/wyłączania monitora.

Oprócz tego na dolnej krawędzi znajduje się czujnik światła (do automatycznej regulacji jasności ekranu) oraz dioda LED sygnalizująca stan monitora.

Do samego menu oraz sterowania zaawansowanymi opcjami urządzenia służy dołączony pilot – bez niego manipulowanie ustawieniami staje się niemożliwe.

2