Laptopy
Artykuł
Artur Skałecki, Niedziela, 18 stycznia 2015, 12:10

Temperatura

Obudowa nie nagrzewa się mocno, co jednak nie dziwi. Przekątna ekranu to 15,6 cala, więc obudowa jest całkiem pojemna. Dodatkowo główne podzespoły to ultramobilny procesor i karta graficzna oparta na układzie w architekturze Maxwell, a więc nie można oczekiwać dużych ilości ciepła (pobór energii z gniazdka w trybie wysokiej wydajności i w typowym użytkowaniu utrzymuje się w okolicach 50 W). W spoczynku komputer potrzebuje około 18 W. Najwyższą temperaturę, 39,4 stopnia Celsjusza, zmierzyliśmy w pobliżu wylotu powietrza w dolnej części laptopa.

Układ chłodzenia

Głośność układu chłodzenia pod obciążeniem jest co najmniej dobra (30,4 dB). Może i nie jest bezszelestny w spoczynku (23,5 dB), ale z utrzymaniem temperatury w ryzach radzi sobie doskonale. Nie występuje tu zjawisko zmniejszania częstotliwości taktowania procesora czy karty graficznej, nawet podczas obciążenia, którego typowy użytkownik raczej nie zdoła osiągnąć (Intel Burn Test + Ungine Valley). Temperatura procesora, jak i karty graficznej utrzymuje się na niskim poziomie: nieznacznie przekracza 70 stopni Celsjusza. To zasługuje na uznanie.

Głośność
Spoczynek 23,5 dB
Pełne obciążenie 30,4 dB

 

Rzut oka na wykresy temperatury i taktowania podzespołów podczas wysokiego długotrwałego obciążenia

Czas działania

Akumulator w Lenovo Z50-70 ma pojemność 42 Wh. Pozwala na 5 godzin typowego użytkowania laptopa. Podczas testu przy zmniejszonej jasności wyświetlacza oraz włączonym trybie samolotowym czas ten wydłużył się do niecałych 7 godzin. Film HD będzie można odtwarzać przez ponad 4 godziny. Może nie są to rewelacyjne wyniki, ale w żadnym razie nie są powodem do wstydu.

Czas działania
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Typowe użytkowanie Maksymalna oszczędność energii Odtwarzanie filmu HD
 

Ocena artykułu:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane