Karty graficzne
Artykuł
Mateusz Skrycki, Czwartek, 7 lipca 2016, 16:13

Potężna Tegra X1

Jeśli chodzi o wydajność, przystawka Nvidii nie ma powodów do wstydu. Pod maską skrywa 3 GB RAM-u oraz układ Nvidia Tegra X1 (T210), zaprojektowany w myśl zasady big.LITTLE. To oznacza, że do dyspozycji są cztery mocne rdzenie Cortex-A57 (taktowane z częstotliwością 2,01 GHz) oraz cztery rdzenie Cortex-A53 (o nieznanym taktowaniu).

Podczas testów wydajności natrafiliśmy na podstawowy problem w postaci... ograniczenia systemu Android TV. Nie wszystkie wykorzystywane przez nas narzędzia są dostępne w Play Store, ale od czego jest kreatywność? Jakoś sobie z tym poradziliśmy (więcej piszemy na stronie o „hakowaniu” Android TV) i udało się wykonać testy. W końcu jeśli nie my, to kto ;)

Wszyscy lubią wykresy i słupki przedstawiające wydajność (szczególnie uśrednioną), lecz analizując je, należy sobie odpowiedzieć na pytanie o to, co tak naprawdę chce się porównać.

Shield Android TV to bardzo specyficzny sprzęt, któremu brakuje bezpośrednich rywali, więc nie może być mowy o porównywaniu dwóch urządzeń o podobnym przeznaczeniu. Nie będziemy więc deliberować o tym, czy przystawka X jest lepsza od przystawki Y pod względem wydajności, co zresztą jest tylko jednym z wielu czynników, które decydują o wyborze.

Dlatego na niniejszych wykresach chcieliśmy przedstawić wydajność Shield Android TV i Tegry X1 w zestawieniu z osiągami najpopularniejszych układów montowanych w tabletach (procedurę testową opracowaliśmy właśnie pod kątem tabletów), ponieważ był to najprostszy sposób, by porównać różne urządzenia działające pod kontrolą Androida, Windows czy właśnie Android TV.

Interpretowanie poniższych wykresów wyłącznie pod kątem różnic w suchych liczbach byłoby błędem. Chcieliśmy raczej pokazać, ile mocy umie z siebie wykrzesać Tegra X1, więc kompletnie nie przejmujcie się doborem urządzeń z różnych przedziałów cen. Patrzyliśmy, w jakie układy są wyposażone, tak by zarysować wydajność Shield Android TV na przekrojowym tle innych układów na rynku.

Testy procesora
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, żeby otworzyć wykres)
3DMark Ice Storm Unlimited – test fizyki
3DMark Sling Shot Unlimited 3.0 – test fizyki
3DMark Sling Shot Unlimited 3.1 – test fizyki
Mozilla Kraken Octane 2.0
Sunspider JetStream

Geekbench 3
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, żeby otworzyć wykres)
Wydajność jednowątkowa Wydajność wielowątkowa
Jednowątkowa stałoprzecinkowa Wielowątkowa stałoprzecinkowa
Jednowątkowa zmiennoprzecinkowa Wielowątkowa zmiennoprzecinkowa
Jednowątkowa wydajność pamięci Wielowątkowa wydajność pamięci

Testy HTML5
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, żeby otworzyć wykres)
WebXPRT 2013 WebXPRT 2015

Testy układu graficznego
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, żeby otworzyć wykres)
3DMark Ice Storm Unlimited – Test 1 3DMark Ice Storm Unlimited – Test 2
3DMark Sling Shot Unlimited 3.0 – Test 1 3DMark Sling Shot Unlimited 3.0 – Test 2
3DMark Sling Shot Unlimited 3.1 – Test 1 3DMark Sling Shot Unlimited 3.1 – Test 2
GFXBench – T-Rex ES 2.0 Offscreen
GFXBench – Manhattan ES 3.0 Offscreen
GFXBench – Manhattan ES 3.1 Offscreen

Androbench
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, żeby otworzyć wykres)
Test szybkości ciągłego odczytu danych Test szybkości ciągłego zapisu danych Test szybkości losowego odczytu danych Test szybkości losowego zapisu danych

Ocena artykułu:
Ocen: 12
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane