Technologie i wydarzenia
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Środa, 26 listopada 2014, 15:24

Wyobraź sobie, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje. I że w tym roku ma na tyle dobry humor, że postanowił obdarować wszystkich tymi prezentami, które każdy sobie wymarzył. Oczywiście tylko tych, którzy byli przez cały rok naprawdę grzeczni i na prezenty zasłużyli! Święty Mikołaj obdarowuje jednak prezentami rozsądnymi. Nie wręcza luksusowych willi w Los Angeles ani supersamochodów. Nie chowa też pod choinką walizki wypełnionej studolarowymi banknotami. Ale chętnie wręczy taki prezent, jak smartfon, konsolę do gier, a może nawet… telewizor.

A gdyby tak w tym roku faktycznie miało się zdarzyć? Zaglądacie pod choinkę, a tam dość spore pudło z Waszym imieniem. Zrywacie ozdobną wstążkę i kolorowy papier, by w środku odkryć pudełko z konsolą – o której przez cały rok marzyliście, ale zawsze brakowało na nią funduszy Wam lub Waszym bliskim.

Nawet jeśli Świętego Mikołaja jednak nie ma, to być może jest ktoś, kto chciałby w jego imieniu zakupić Wam wymarzony prezent i schować w tym roku pod choinką? Ale może nigdy się tej osobie nie pochwaliliście, co byście naprawdę chcieli otrzymać? Co może taki hojny darczyńca zrobić? Może Wam kupi iPhone’a. Ale co z tego, skoro wolelibyście dostać najnowszego Galaxy Note 4. Albo może pod choinką znajdziecie Nintendo Wii. Tylko że… więcej radości sprawiłoby Wam PlayStation 4 albo Xbox One. Albo zamiast konsoli – potężna karta graficzna do Waszego peceta.

Proponujemy Wam zabawę. Podzielcie się Waszymi marzeniami. Zdradźcie, jakie prezenty chcielibyście dostać pod choinkę. Które gadżety sprawiłyby Wam najwięcej radości, gdybyście naprawdę mieli je otrzymać od Świętego Mikołaja – czy kogokolwiek, kto miałby go wyręczyć.

Plebiscyt Wymarzony produkt pod choinkę to już druga edycja naszej zabawy. W ubiegłym roku czytelnicy PCLab.pl zgłosili blisko pół tysiąca wymarzonych prezentów. Rok temu smartfonem, o którym marzyła największa część naszej społeczności, był Samsung Galaxy S4. Tablet, który sprawiłby najwięcej radości, to iPad Air. Zaś wymarzony laptop to Lenovo Y580. Pełną listę wymarzonych produktów sprzed roku znajdziecie tutaj.

Pani Mikołajowa

W tym roku pojawiło się wiele nowych produktów. Na pewno wiele z nich jest fajniejszych niż te sprzed 12 miesięcy. Niektóre produkty nie doczekały się jednak swoich następców, za to otrzymały nową funkcjonalność, która uczyniła je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Zachęcamy do wspólnej zabawy i wyboru tych wymarzonych produktów. Zasady są bardzo proste.

W pierwszej fazie budujemy bazę produktów, które chcielibyście otrzymać pod choinkę. Każdy z Was może zgłosić dowolny produkt w jednej z dziewięciu kategorii. Jeśli produkt, który chcielibyście dostać pod choinkę, jest już na liście, zaznaczcie go w formularzu poniżej. Jeśli go nie ma, możecie go w prosty sposób dopisać (w formacie "producent nazwa produktu"; starajcie się prawidłowo wpisywać oznaczenia modelu, aby kolejni czytelnicy też mogli wybrać dodany przez Was produkt). Jeśli któraś kategoria produktów Was nie interesuje - zignorujcie ją.

Smartfon

 

Tablet

 

Laptop

 

Telewizor

 

Konsola do gier

 

Procesor

 

Karta graficzna

 

Gadżet

 

Produkt AGD

 

Po zakończeniu etapu zgłaszania produktów przeliczymy, które produkty otrzymały największą liczbę głosów. Z tych produktów wybierzemy po pięć z każdej kategorii, które otrzymają status „nominowanych” do nagrody Wymarzony produkt pod choinkę.

W drugiej fazie zaprosimy Was do głosowania na zwycięzców plebiscytu. W tej fazie głosy oddawać będzie można już tylko na jeden z pięciu nominowanych produktów (na kategorię).

Wymarzone produkty pod choinkę to te, które wskaże największa liczba osób. Listę tych produktów ogłosimy na PCLab.pl po przeliczeniu głosów (obyśmy nie natrafili na podobne problemy, jak nasze PKW ;-)). Listę tę wyślemy też do Świętego Mikołaja, by wiedział, jakie produkty uradują Was najbardziej :-)

Lista Wymarzonych produktów będzie też wskazówką dla wszystkich Waszych bliskich, którzy chcieliby obdarować Was naprawdę fajnymi prezentami - nawet nie tylko z okazji nadchodzących Świąt. Jeśli nie śledzili oni wszystkich nowinek technologicznych, na pewno nie wiedzą, o jakim smartfonie, tablecie czy konsoli do gier marzą miłośnicy nowych technologii. Mogą zapytać Was bezpośrednio, ale wtedy to już nie będzie niespodzianka, nieprawdaż?

Zdradzimy jeszcze, że prowadzimy rozmowy z niektórymi producentami, by przekazali zwycięskie produkty Świętemu Mikołajowi. To ulży mu nieco w zakupach. To znaczy, że być może część z Was naprawdę otrzyma zwycięskie produkty. Nie obiecujemy, że się uda (na razie sami przecież nie wiemy, o które produkty prosić producentów - to Wy je dopiero wskażecie), ale bardzo byśmy chcieli, by wybrani uczestnicy plebiscytu faktycznie znaleźli pod choinką realne produkty swoich marzeń.

A zatem – zapraszamy do oddawania głosów w formularzu powyżej! Faza pierwsza (budowanie bazy produktów i wybór nominowanych) potrwa do 3 grudnia do północy.

PS. aby wziąć udział w plebiscycie, trzeba mieć u nas założone konto. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się - zajmie Ci to tylko kilka minut.

Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Termez (2014.11.26, 15:33)
Ocena: 17

0%
A mi pokazuje, że już wszystko wybrałem :)
kornolio (2014.11.26, 15:35)
Ocena: 5

0%
Mi tak samo pokazuje. Znów będzie dużo głosów nieważnych :D
gisel88 (2014.11.26, 15:36)
Ocena: 72

0%
Zupełnie jak wybory, głosujesz na kogolwiek, a i tak PSL dostaje te głosy
pila (2014.11.26, 15:37)
Choroba, faktycznie! Już sprawdzamy, co się stało! :(
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook