artykuły

Dell Inspiron 13 7347 - test

Konwertowalny laptop bez wad

43
5 listopada 2014, 10:51 Arkadiusz Piasek

Temperatura, głośność, czas działania

Spora ilość miejsca wewnątrz obudowy zdecydowanie ułatwia cyrkulację powietrza potrzebnego do skutecznego chłodzenia podzespołów Inspirona 7347. Przekłada się to wprost na dość niskie temperatury pracy procesora i układu graficznego. Ten ostatni zawdzięcza to również delikatnemu obniżeniu taktowania pod dużym obciążeniem (szczegóły na poprzednich stronach).

Dość chłodna pozostaje również obudowa. Dopiero po długotrwałym, bardzo intensywnym jednoczesnym wygrzewaniu procesora i układu graficznego temperatura temperatura na spodzie obudowy przekroczyła 40 stopni. Nawet wtedy jednak powierzchnia, na której zwykle opieramy nadgarstki pozostawała przyjemnie chłodna. Dodatkowo w codziennym użytkowaniu scenariusze, w których maksymalnie obciążony jest zarówno procesor, jak i układ graficzny, są niezwykle rzadkie. Pod tym względem komfort pracy z Inspironem 7347 jest więc naprawdę bardzo duży.

Z procesorem Intel Core i5-4210U

Niskie temperatury pracy cieszą tym bardziej, że nie są okupione haraczem w postaci wyjących wniebogłosy wentylatorów. W spoczynku laptop pozostaje przez większość czasu bezgłośny, natomiast pod obciążeniem poziom hałasu nie przekracza dość komfortowej wartości 24 dB.

Głośność
Spoczynek 19,5 dB
Pełne obciążenie 23,8 dB


Zainstalowany w Dellu akumulator o pojemności 44 Wh pozwala na całkiem długą pracę z dala od gniazdka elektrycznego. W teście typowego użytkowania bateria rozładowała się po nieco ponad 6 godzinach. Nie jest to może wynik powalający, ale też Inspiron 7347 nie ma się w tym aspekcie czego wstydzić i lokuje się mniej więcej w środku stawki przetestowanych przez nas laptopów. Dużo lepiej wypada natomiast w trybie maksymalnej oszczędności energii, w którym potrafi pracować przez ponad 11 godzin. Odtwarzanie filmu w rozdzielczości FullHD spowoduje z kolei rozładowanie baterii po upływie mniej więcej 5 godzin. 

Czas działania
Maks. oszczędność energii (?) 664 min
Typowe użytkowanie (?) 366 min
Film HD (?) 295 min


Porównanie czasu działania Della Inspiron 7347 z osiągami innych laptopów

Czas działania
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Typowe użytkowanie Maksymalna oszczędność energii Odtwarzanie filmu HD
 

6