artykuły

Forza Horizon 2 – recenzja

48
25 września 2014, 09:02 SCSI

Podsumowanie

Forza Horizon 2 to obecnie najciekawsza propozycja na Xboksa One i tytuł, który ma szansę przysporzyć Microsoftowi sporo klientów. Niektórym może przeszkadzać pewna jej hermetyczność, przecież wyścigi samochodowe nie są najpopularniejszym gatunkiem, niemniej jednak gra stawiająca na czystą rozrywkę, która nie zmusza do wielogodzinnego ślęczenia nad każdym zakrętem, ma szansę wzbudzić duże zainteresowanie. Szczególnie że trudno w nowej Forzie doszukać się jakichś rażących wad. Jedyną dotąd przez nas niewymienioną może być sztuczna inteligencja przeciwników, tym bowiem zdarza się walić w nas bez pardonu jak taran, ale która tego typu zręcznościowa gra jest wolna od tej wady?

Duży, otwarty świat, prześliczna i, co najważniejsze, płynna animacja (w trakcie wielogodzinnej zabawy nie zdarzyło mi się nawet jedno drobne zacięcie) oraz wspólne wycieczki w trybie wieloosobowym łatwo wypełnią czas oczekiwania na następny hit. Grafika w rozdzielczości 1080p i w trzydziestu klatkach na sekundę całkowicie wystarczy do tego, aby godzinami zamęczać swojego pada. Niestety, nie mogłem sprawdzić, jak się gra z użyciem kierownicy. Ta, którą mam, od Xboksa 360, odmówiła współpracy z Xboksem One. To jednak nie ma znaczenia. Forza Horizon 2 pomimo kilku braków jest obecnie najciekawszym tytułem na półce ze zręcznościowymi grami wyścigowymi i pozycją obowiązkową dla każdego posiadacza konsoli Microsoftu.

Forza Horizon 2
Zalety
  • świetny zręcznościowy model jazdy
  • znakomita oprawa graficzna
  • duży, otwarty świat
  • dobry dobór samochodów
  • możliwość modyfikacji i tuningu aut
  • bardzo dobrze wykonany polski dubbing
Wady
  • raczej kosmetyczne zniszczenia pojazdu
  • Przydałoby się większe zróżnicowanie dostępnych wyzwań
  • sztuczna inteligencja rywali
Do testów dostarczył:Microsoft
Cena w dniu publikacji:249 zł
Zobacz bieżące oferty:
Presto
5127 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Strona:
muffin118Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
muffin1182014.09.28, 15:13
Ostatnią czytałem takki artykuł sprzed 1,5 roku i bardzo wymownym tytule:

'Xbox One Will Support 4K Ultra HD Gaming'

:D do teraz leże na ziemii.
BoloXZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BoloX2014.09.27, 14:58
Może ktoś potwierdzić że na XO jest dubbing a na x360 tylko napisy ?
HashiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hashi2014.09.27, 05:58
waszu @ 2014.09.25 10:14  Post: 787533
kazh - no tyle marketingowego bełkotu, ale w forzie przeciwnicy od zawsze jeżdzą jak ślepi z parkinsonem na luźnych linkach. Chyba tylko w gridzie i GT5 było gorsze AI. Całe to osobne chmurowe AI to przereklamowany bełkot którego w żadnej części forzy nie widać.
Pooglądaj sobie replaye czasem i zobacz różnice npc kierowców miedzy okrążeniami :) W forzie każdy samochó ma jakieś AI które nie jest ani dobre w jezdzie po sznurku, ani dobre w udawaniu że nie jest ai jezdzacym po sznurku. Więc przestań pisać jak marketingowiec, a postaraj się udowodnić swoją rację próbkami gamplayu ;)

Akurat AI w GRID potrafi zaskoczyć, wiem coś o tym bo grę masterowałem od samego początku na poziomie Extreme/Ninja tak by być zawsze pierwszym (grałem chyba coś 1,5-2 miesiące). Zdarzyło mi 2 - 3 razy, ze AI na 1 pozycji potrafiło zastawić pułapke próbując by wypchnąć mnie z trasy np dziwna redukcja biegów przed szykaną, przepuszczenie by zepchnąć mnie na trawę. Pamiętam, ze raz byłem totalnie tym zaskoczony i miałem wrazenie, ze gram z człowiekiem.

Ed
oczywiście zawsze zonda r jeśli się dało :-) (uwielbiam tą grę, dla niej kupiłem konsolę)
ĘdriuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ędriu2014.09.26, 14:18
Od czasu Pegasusa nigdy nie miałem konsoli, zawsze PC, ale nawet mnie śmieszy stawianie naprzeciw konsolom przysłowiowej rozdzielczości 2560x1600 i 144Hz, jaki procent użytkowników ma takie monitory i sprzęt zdolny wydolić ? szczególnie w Polsce. Oczywiście, obecne konsole są zacofane, to nie to co przy poprzedniej generacji, kiedy wszyscy się kłócili się czy PC osiągną ten poziom za pół roku czy może za rok.

Powiedzmy to sobie szczerze PC to uśredniając: 1680x1050 @ 60Hz w średnich detalach
#pcmasterrace
mlody_tarnowZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mlody_tarnow2014.09.26, 11:52
=-Mav-= @ 2014.09.25 18:56  Post: 787738
Jeżeli ta gra nie jest na PC to co artykuł na jej temat robi na tym portalu, do licha??


Konsola to też komputer tylko o zamkniętej architekturze na x czasu ? Po za tym im więcej artykułów, recek czy newsów na poziomie tym portal bogatszy. Nie wiem czym tu się oburzać. Po za tym portal już dawno przestał skupiać się tylko na komputerach, a umówmy się, że te stały się nudne. Ludzi bardziej 'jarają' wszelkie nowinki technologiczne dookoła PC-tów.
hideoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
hideo2014.09.26, 10:42
i to jest właśnie problem peceta - najlepsze gry zręcznościowe są na konsole, nawet pecetowy Microsoft nie wydaje najlepszych swoich gier na pc
*Konto usunięte*2014.09.25, 22:52
blabla123 @ 2014.09.25 21:36  Post: 787767
Bez takich osób jak ty na pewno poziom skoczy w górę.
Szkoda, że nie zdajesz sobie tylko sprawy, że takie zagrywki nie dają pozytywnych efektów.
Możesz lizać dupke M$ czy tam kogo chcesz ale efekt jest negatywyny, im większy bełkot i słitaśne teskty tym bardziej zniechęcasz/cie ludzi.

Oczywiscie, ze zniecheca, polski oddzial MS zamiast zajmowac sie tego typu praktykami, ktore i tak nie sadze zeby dawaly jakies wymierne efekty, moglby sie skupic na rozszerzeniu funkcjonalnosci bing w Polsce (jak na razie ta wyszukwiarka jest dla mnie nieuzywalna), xbox wideo, xbox muzyka, dlaczego nie ma ms surface w Polsce? Dlaczego gry MS Studios w WIndows Phone Store i Windows Store mają nawet po czesto i blisko 10 jezykow do wyboru, a brak w nich polskich lokalizacji? A ci zamiast tego bawią się w PR - do tego wg mnie w zupelnie nietrafiony sposob.
ifeelveryblahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ifeelveryblah2014.09.25, 21:38
-2#41
Super8 @ 2014.09.25 09:08  Post: 787502
Wiecie co jest najgorsze w grach na X1? To, że na PS4 grafika była by lepsza. :E

Szkoda, że póki co nie jest lepsza ;D
blabla123Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
blabla1232014.09.25, 21:36
Bez takich osób jak ty na pewno poziom skoczy w górę.
Szkoda, że nie zdajesz sobie tylko sprawy, że takie zagrywki nie dają pozytywnych efektów.
Możesz lizać dupke M$ czy tam kogo chcesz ale efekt jest negatywyny, im większy bełkot i słitaśne teskty tym bardziej zniechęcasz/cie ludzi.
KazHZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
KazH2014.09.25, 21:31
-2#39
blabla123 @ 2014.09.25 19:34  Post: 787747
Ooo nawet nawiedził mój profil i dał raport.


Z przyjemnością zaraportowałem twój komentarz jako łamanie regulaminu PCLab z cytatem, linkiem itp. Gdy dostaniesz bana to bez wątpienia poprawi to poziom merytoryczny dyskusji.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
6