Tablety
Artykuł
Mateusz Skrycki, Środa, 27 sierpnia 2014, 07:37

Prestigio Multipad Visconte 3G

Ten tablet jest bratem bliźniakiem modelu Modecom FreeTab 1010, z tym wyjątkiem, że Prestigio otrzymaliśmy do testów wraz z „etui” pełniącym funkcję stacji dokującej, będącym zarazem podstawką i klawiaturą. Na pierwszy rzut oka może to przypominać rozwiązanie z modeli Asus Transformer T100 czy Acera Aspire Switch 10, ale w rzeczywistości jest o wiele mniej funkcjonalne.

Przód urządzenia został pokryty błyszczącą warstwą plastiku, na której łatwo gromadzą się odciski, jednak nie ma problemu z ich usunięciem. Ponadto palec sunie po niej bez trudu. Podobnie jak we FreeTabie 1010 między digitizerem a ekranem występuje wolna przestrzeń. Sztywność warstwy ochronnej jest dobra i pod wpływem nacisku na ekran obraz nie zostaje zniekształcony.

BudowaWyposażenie
Wymiary 260 mm × 174 mm × 10 mm Modem 3G Tak
Masa 581 g GPS Nie
Ekran 10,1 cala, 1280 × 800
149 PPI
Bluetooth Tak
SoC
(CPU + GPU)
Intel Celeron N2805
2 × 1,46 GHz
Intel HD Graphics 313 MHz (turbo do 667 MHz)
HDMI Tak
RAM 2 GB USB mikro-USB 3.0
Pamięć wbudowana

7,67 GB na dane
slot na kartę mikro-SD

Aparat

przód: 1,0 MP

Pojemność akumulatora 4000 mAh Dodatki ładowarka, kabel USB, klucz do pakietu Office

Tylną część zbudowano ze szczotkowanego aluminium. Materiał ten sprzyja pewności uchwytu i jest przyjemny w dotyku. Niestety, jest on słabej jakości. Obudowa lekko ustępuje przy mocniejszym nacisku, co skutkuje „pływaniem” ekranu. Podczas prób wyginania tablet zaczyna trzeszczeć, co nie najlepiej świadczy o ogólnej sztywności konstrukcji. Zdecydowanie lepiej niż w Modecomie zostały wykonane krawędzie. W Prestigio tylna pokrywa jest wyprofilowana na rantach, dzięki czemu nie występuje dodatkowe łączenie między elementami i zarazem ostry rant. Jakość spasowania jest minimalnie lepsza niż u brata bliźniaka.

Etui wraz z funkcją podstawki jest bardzo słabej jakości. Klawiatura, którą do tabletu podłącza się przez Bluetooth, pracuje miękko i ma wyraźny skok, przypominający konstrukcje laptopowe, ale wymaga przyzwyczajenia, ponieważ klawisze są stosunkowo małe i blisko siebie. Po zestawieniu klawiatury z tabletem często zdarzały się duże opóźnienia. Było to wyjątkowo uciążliwe przy tworzeniu dłuższego tekstu. Oczywiście, klawiatura ma swój akumulator (nie ma fizycznego połączenia z tabletem, przez które można by dostarczyć zasilanie), a ładowanie odbywa się przez port mikro-USB.

Płytka dotykowa również nie zachwyca. W trakcie testów często się zdarzało, że nie zareagowała na dotyk, a przyciski pod nią reagują wyjątkowo opornie. Łatwo aktywować lewy przycisk, naciskając na środek płytki czy... jej prawą część przy górnej krawędzi. Ponadto ma ona skłonność do uginania się i na pewno nie można powiedzieć, że jest przyjemna w użyciu.

Po złożeniu ruchomej części etui w piramidę zyskujemy punkt podparcia dla ekranu. Jak już wspomnieliśmy, pozycja jest tylko jedna (odchylenie do tyłu o 100 stopni – bądź 10 stopni od kąta prostego). Na biurku nie powinno być to dużą wadą, jednak gdy chce się wziąć tablet na kolana, zaczyna to przeszkadzać.

W przeciwieństwie do FreeTaba 1010 tablet nie ma tylnej kamery i pozostała tylko przednia. Jakość zdjęć jest poniżej przeciętnej.

Urządzenie otrzymało tylko dwa przyciski mechaniczne, zlokalizowane na prawej krawędzi: wyłącznik oraz regulację głośności. Pracują miękko i stawiają mały opór, ale nie na tyle, aby dało się je przypadkiem aktywować. Mają luzy i skłonność do bujania się. Pod ekranem umieszczono przycisk dotykowy, który wywołuje menu „Start”.

Na lewej krawędzi umieszczono gniazdo ładowania (dla dołączonego w zestawie zasilacza), złącza mikro-USB 3.0 i dla kart mikro-SD, wyjście mini-HDMI oraz gniazdo minijack.

Na górnej krawędzi znalazł się slot na karty SIM (pełnowymiarowe). W trakcie testów korzystający z takiej karty modem działał poprawnie.

Symetrycznie przy krawędziach zostały zamontowane głośniki. Nie mamy zastrzeżeń co do ich umiejscowienia, ponieważ trudno je zasłonić i jednocześnie całkowicie stłumić dźwięk. Brzmienie jest dobre, dialogi są zrozumiałe, nawet występuje namiastka niskich tonów. Gdy głośność przekracza 80% maksymalnej, pojawiają się trzaski. Maksymalne natężenie dźwięku może się okazać niewystarczające w głośniejszym otoczeniu.

Jakość dźwięku w słuchawkach jest dobra. Nie słychać żadnych niepokojących trzasków, a maksymalna głośność jest więcej niż wystarczająca. Podłączone słuchawki nie przeszkadzają w użytkowaniu sprzętu.

Prestigio Multipad Visconte 3G
Zalety
  • „etui” z klawiaturą
  • modem 3G
Wady
  • niska jakość etui
  • wysoka cena
  • bardzo słaby czas działania
  • przeciętna jakość wykonania
  • przeciętna wydajność
  • specjalna ładowarka
Do testów dostarczył:Prestigio
Cena w dniu publikacji (z VAT):1849 zł
Zobacz bieżące oferty:
Redcoon
9 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Ocena artykułu:
Ocen: 17
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane