Laptopy
Artykuł
Arkadiusz Piasek i Artur Skałecki, Piątek, 21 lutego 2014, 12:45

Jak wybieraliśmy zwycięzców?

Kiedy nadszedł czas na wyłonienie laureatów naszego zestawienia, stanęliśmy przed prawdziwym dylematem: jak w tym zatrzęsieniu kandydatów nie pominąć żadnej szczególnie atrakcyjnej propozycji.

W tym celu postanowiliśmy podjąć się tytanicznego zadania, jakim było przejrzenie ofert sklepów internetowych i wyszukanie wszystkich dostępnych konfiguracji, które mieszczą się w zakładanym przez nas przedziale cen (czyli 3000–4000 zł). Efektem była lista ok. 100 wariantów konfiguracji (z systemem Windows i bez), którą podzieliliśmy na sześć kategorii:

  • bez Windows od ok. 3000 zł do ok. 3300 zł
  • bez Windows do ok. 3700 zł
  • bez Windows do ok. 4000 zł
  • z Windows od ok. 3000 zł do ok. 3300 zł
  • z Windows do ok. 3700 zł
  • z Windows do ok. 4000 zł.

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, laptopy o tak mocnych podzespołach jak te, które znalazły się w naszym teście, mogą z powodzeniem służyć nie tylko jako sprzęt do gier, ale również jako wydajne narzędzia pracy w wymagającym oprogramowaniu. W tym drugim przypadku znaczenie zyskują jednak nieco inne parametry niż w przypadku typowych laptopów dla graczy (mniej ważny staje się układ graficzny, a pierwsze skrzypce zaczyna grać procesor, wielkość pamięci operacyjnej, wielkość i wydajność pamięci masowej, rozmiar, rozdzielczość oraz jakość wyświetlacza itp.). Dlatego poza laptopami, które będą najlepiej nadawać się do gier, postanowiliśmy wskazać te, które lepiej sprawdzą się jako narzędzia pracy.

Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę to, że część osób może szukać laptopa z ekranem o określonej wielkości. Była ona dodatkowym kryterium wyboru najlepszych przedstawicieli danych kategorii.

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 29
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane