Dźwięk
Artykuł
Dawid Grzyb, Wtorek, 17 grudnia 2013, 06:22

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym przygotowaliśmy test porównawczy słuchawek dokanałowych, które kosztują mniej więcej 100 zł. Dla tych, którzy lubią słuchać muzyki na zewnątrz i chcą to robić możliwie dyskretnie, słuchawki dokanałowe są najlepszym wyborem. Świetnie wyciszają szumy otoczenia, a do tego zajmują bardzo mało miejsca i nie rzucają się w oczy. Niezależnie od tego, czy szukasz prezentu dla siebie czy kogoś bliskiego, wiedz, że za około 100 zł też można sprawić sobie nieco muzycznej uciechy.

Test porównawczy słuchawek dokanałowych za mniej więcej 100 zł

Okres przedświąteczny to kupowanie prezentów. Jedni ten zwyczaj lubią, inni nie. Tak czy inaczej, dla wielu bieganie po sklepach to niejedyny problem. Znacznie większym jest dylemat: co kupić, aby obdarowany był z prezentu naprawdę zadowolony. Takie czasy, że większość z nas szuka odpowiedzi w sieci, nie ma w tym nic złego. My też dokładamy swoje trzy grosze, choć nie ukrywamy, że wszystkich wątpliwości nie zdołamy rozwiać. Ale staramy się i gdy tylko możemy, pomagamy.

Niniejsza publikacja nie jest remedium na wszystkie świąteczne bolączki, ale dla wielu z Was okaże się przydatna. Ostatnio otrzymujemy sporo pytań o słuchawki dokanałowe. Pojawiają się nie tylko na forach, ale też w mejlach. Większość z Was nie chce wydawać na nie dużych pieniędzy. Postanowiliśmy zatem raz jeszcze przyjrzeć się dostępnym modelom, wybrać kilka popularnych oraz porównać je ze sobą i wskazać, o ile będzie to możliwe, ten najlepszy. Wszystkie łączy niewygórowana cena, konstrukcja oraz przeznaczenie. Zebraliśmy w sumie pięć par słuchawek dokanałowych, za które trzeba zapłacić około 100 zł. Mamy nadzieję, że nasz skromny test porównawczy ułatwi Wam wybór prezentu na święta.

Źródło ilustracji: Performermag

Większości zaprezentowanych w naszym teście porównawczym modeli już się kiedyś przyjrzeliśmy. Ponad rok temu na łamach AGDLab.pl opublikowany został artykuł pt. „Tanie granie”, w którym przedstawiliśmy test w sumie 35 tanich słuchawek dokanałowych. Nie zestarzał się, ponieważ większość jest dostępna nawet dzisiaj. Jednakże ze względu na jego rozmiary i to, że obejmuje produkty z przedziału od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, niektórym może być trudno przez niego przebrnąć. Dlatego tym razem postanowiliśmy nieco zawęzić wybór i skupić się na zaledwie kilku popularnych „dokanałówkach”. Tych z Was, którzy mogą wydać na nie więcej, odsyłamy do opublikowanego w 2010 roku materiału pt. „Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek”.  

Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Michaello (2013.12.17, 07:11)
Ocena: 7

0%
Także polecam Brainwavz Delta, za tę cenę rewelacja
storm84 (2013.12.17, 07:13)
Ocena: 4

0%
Dotychczas używałem nausznych, ale ich rozmiar coraz bardziej mi przeszkadza. Ten test jest jak znalazł dla mnie. Dzieki :)
Godix (2013.12.17, 07:38)
Ocena: 0

0%
A zna ktos jakis fajny model sluchawek podobny do SONY ERICSSON HPM-61 takie bardziej splaszczone ktore nie uwieraja?
Die (2013.12.17, 07:48)
Ocena: 4

0%
Redux @ 2013.12.17 07:38  Post: 709763
PL11 maja za duzo basu? lol, po przesiadce z Panasonic za 40zl mi tych basow akurat brakuje. :E
I nie zauwazylem by syczaly w jakikolwiek sposob. Moze mam jakis inny egzemplarz?


Ale co porównujesz go jakiś panasoniców. Te słuchawki mają za dużo basu, bo sam je posiadałem. Wszystko przytłumione przez zbyt dużą ilość, one nawet do dubstepu nie są dobre.
McMenel (2013.12.17, 08:07)
Ocena: 17

0%
Powiem tak w przypadku słuchawek dokanałowych w czterech literach mam doskonałe odwzorowanie dźwięku. Wystarczy mi dobre. Za to chciałbym do cholery jasnej ( przepraszam za wulgaryzm ale inaczej tego nie mogę wyrazić ) zobaczyć porządnie zabezpieczony przewód. Ile razy już musiałem zmieniać przewody to w głowie się nie mieści. Miałem kiedyś słuchawki od media tech. Grały żałośnie ale miały najlepszy przewód jaki do tej pory widziałem. Mocno opleciony w nylonowej lince. Nie do zniszczenia. Znęcałem się nad nimi pewien okres czasu. Ile razy przejechałem po przewodzie krzesłem biurowym ... Naprawdę chciałbym w słuchawkach w cenie ok 100 zł widzieć taki wynalazek. I chyba wielu ze mną się zgodzi. Bo nawet zakup słuchawek za 150 zł nic nie gwarantuje bo często przewody są tak samo marne jak w tych za 20 zł.
banan1 (2013.12.17, 08:10)
Ocena: 0

0%
Ja swoje CX'y kupiłem jeszcze jak kosztowały ponad 200 zł i nie zamieniłbym ich na nic. Wcześniej miałem Ep-ki właśnie, ale że bardzo ciężko dostać oryginał to zdecydowałem się na senki. Polecam!
Obsesion (2013.12.17, 08:34)
Ocena: -4

0%
Które słuchawki polecacie do słuchania na dworze? Nauszne czy dokanałowe? Słyszałem, że dokanałowe lepiej wyciszają otoczenie
laaval (2013.12.17, 08:36)
Ocena: 3

0%
Szkoda, że nie wzięliście pod lupę Meelectronics M9. Jak dla mnie genialny sprzęt
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane