artykuły

Kiano Elegance 8 3G – test zgrabnego 8-calowca z modemem

Uniwersalna ósemka o idealnych proporcjach ekranu?

39
18 grudnia 2013, 07:10 Mieszko Krzykowski

Podsumowanie

Słowem kluczem w podsumowaniu poprzednio przedstawionego na naszych łamach tabletu z serii Kiano Elegance było dojrzałość. To naszym zdaniem główna zaleta modelu Elegance 9.7 3G, a bohater dzisiejszego testu jest... nawet lepszy i dojrzalszy od poprzedników. Powiemy więcej: jest to chyba najbardziej bezproblemowy gadżet mniej znanej marki, z jakim mieliśmy do czynienia. Po prostu większość rzeczy ma tu sens i działa tak, jak powinna. Jakość wykonania jest godna sprzętu kosztującego dwa, a nawet trzy razy więcej i w tej kategorii nie ma sobie równych. Lekko zmodyfikowany interfejs działa płynnie i szybko. Wszystkie moduły komunikacyjne, czyli modem 3G z obsługą Aero2, GPS i Wi-Fi, okazały się w naszych testach bezbłędne. Jest tu nawet radio FM i przyzwoita pamięć flash, o którą upominaliśmy się w urządzeniach tego typu od wieków! Zalety Kiano Elegance 8 3G można by mnożyć dalej, ale by nie przedłużać, podsumujemy je krótko i zwięźle: jest to bardzo uniwersalny sprzęt, który nie przysparza bólu głowy i powinien zapewnić poczucie, że dobrze się wydało pieniądze. Choć do ideału jeszcze trochę brakuje (przydałyby się poprawki kilku drobnych niedociągnięć z punktu widzenia ergonomii), to gdy weźmie się pod uwagę cenę, wszystkie narzekania przestają mieć sens.

Teraz zastanawia nas jedno: co dalej? Rodzina tabletów Kiano Elegance składa się z czterech podobnych do siebie modeli i każdy z nich jest przynajmniej przyzwoity i wyróżnia się na tle swojej konkurencji. Jednak zbudowanie dobrego gadżetu to jedno. To, czy uda się zbudować na jego fundamencie wizerunek marki i zaufanie użytkowników, zależy również od niezawodności i serwisu. Wszyscy wiemy, jak duży problem w dziedzinach „okołosprzętowych” mają producenci tanich tabletów. Nawet przeszłość Kiano nie jest wolna od takich niechlubnych epizodów, ale seria Elegance jest serwisowana na zupełnie innych warunkach (Kiano Assistance) i w innym miejscu, niż pozostałe tablety tej marki, co w teorii ma uspokoić nabywców, że nie zostaną pozostawieni na lodzie, jeśli coś pójdzie nie tak i się zepsuje. Niestety, nie mamy jak tego zweryfikować w praktyce, więc tylko czas może pokazać, czy te tablety są godne zaufania czy nie. Mamy jednak nadzieję, że potencjał gadżetów takich jak Kiano Elegance 8 3G nie zostanie zmarnowany przez braki w obsłudze klienta, bo teraz to jedyne, o co się obawiamy, przyznając rekomendację. No i na horyzoncie jest silna konkurencja z obozów Modecoma, GoClevera i Prestigio, która na papierze wygląda bardzo przyzwoicie. Dopracowanie tych konstrukcji mamy nadzieję ocenić już niedługo.

dla tabletu Kiano Elegance 8 3G

Kiano Elegance 8 3G
Zalety
  • bardzo, bardzo dobra jakość wykonania
  • bezproblemowe, szybkie i stabilne działanie
  • przyzwoity nośnik danych
  • rozsądna cena
  • jasny ekran (jak na tę klasę sprzętu)
  • radio FM
  • atrakcyjne warunki gwarancji producenta (Kiano Assistance)
Wady
  • brak jakichkolwiek warstw ochronnych na ekranie
  • Niezaokrąglone krawędzie i wąskie ramki trochę przeszkadzają, gdy sprzęt trzyma się jedną dłonią
  • Interfejs w wielu miejscach straszy angielszczyzną
Do testów dostarczył:Kiano
Cena w dniu publikacji (z VAT):700 zł
Zobacz bieżące oferty:
Neo24
1399 zł
Media Markt
1399 zł
MediaExpert
1499 zł
Electro.pl
1499 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
Strona:
FoperZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Foper2013.12.18, 07:30
-3#1
Szkoda że nie zrobiliście zdjęcia z tym tabletem przyłożonym do ucha :E
mediaexpertZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mediaexpert2013.12.18, 07:52
10#2
Używałem chwilę tabletu 4:3 i stwierdzam że jest to wygodniejsze rozwiazanie od 16:9 który ostatnio staje się bardzo popularny
idesofmayZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
idesofmay2013.12.18, 08:38
Da się warstwy ochronne i polaryzacyjne po prostu nałożyć samemu pod postacią odpowiedniej folii? Czy takie rozwiązanie nie jest w stanie konkurować z tymi zintegrowanymi w ekranie?
DarioX7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DarioX72013.12.18, 09:02
Mam tablet tej firmy Pro 10 Dual i mogę powiedzieć jedno - więcej nie kupie takiego badziewia. Serwis to porażka, miesiąc oczekiwania na tablet, a po naprawie przysłali działający ale zepsuli mi fizyczny przycisk powrotu. Brak nowych aktualizacji systemu, OTG HOST USB działa tylko dla pamięci masowych, klawiatury i myszki choć NIE będą działać jednocześnie przez HUB USB. Testowałem 4 różne koncentratory USB i żaden nie działał z tym tabletem. Żałuje że nie kupiłem jakiegoś markowego tabletu np Asus Nexus 7
kuciapZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kuciap2013.12.18, 09:17
RAM : 1 GB (972 MB dla aplikacji) w Androidzie? Nie wierze, u mnie na stracie system zjada 300MB.
Jacek PiastZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek Piast2013.12.18, 09:23
Trzymam kciuki za Polski sprzęt. Oby im się udało rozwinąć. :)
Lord AndreZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Lord Andre2013.12.18, 09:55
Recka super, ale brakuje mi testu GPS, ile łapie satelit, czy je szybko gubi itp...
Może uda się wam to jeszcze sprawdzić?
GAMEOHOLIKZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
GAMEOHOLIK2013.12.18, 10:01
A jak w porównaniu wypada np. GoClever Aries 785?
miekrzyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjimiekrzy2013.12.18, 10:14
GAMEOHOLIK @ 2013.12.18 10:01  Post: 710081
A jak w porównaniu wypada np. GoClever Aries 785?

Mamy nadzieję na początku przyszłego roku zebrać wszystkie urządzenia tego typu i zestawić ze sobą (jest jeszcze nowy tablet Prestigio i jeden Modecom - wszystkie niemal identyczne sprzętowo).
MrTomAshZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
MrTomAsh2013.12.18, 10:43
10#10
Kupiłem raz Kiano... 11 miesięcy bujałem się z serwisami, w sumie było ich 6. Odsyłali tablet uszkodzony. Nie szło się dogadać tam z ludźmi, zgadzali się na coś, potem robili co innego... Szkoda, że polska firma tak daje d.... Ogólnie nie polecam głównie właśnie za brak jakiegokolwiek serwisu (to co mają to grupa gimnazjalistów chyba) i niekompetentnych ludzi jacy pracują w firmie Barel Polska (dyst. Kiano). Więc zanim kupisz to zastanów się czy warto bujać się rok z serwisami :)
Zaloguj się, by móc komentować
4