Technologie i wydarzenia
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 11:03

Już grudzień, chociaż wcale nie widać tego za oknem (pogoda skuterowa wciąż się utrzymuje ;-)). Zanim się wszyscy obejrzymy, już nadejdą święta. A święta to czas relaksu, rodzinnych spotkań i PREZENTÓW!

Chyba trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie lubi otrzymywać prezentów. Jeszcze jako kilkuletnie dzieci z niecierpliwością wyczekiwaliśmy choinki i tego, co schowa dla nas pod nią Święty Mikołaj. Potem drżącymi z podekscytowania dłońmi rozwiązywaliśmy kolorowe wstążeczki i zrywaliśmy papier, w który zapakowane było pudełko z prezentem.

Podarki nie zawsze były udane. Czasem chłopcy marzący o zdalnie sterowanym samochodzie znajdowali pod choinką sweter z misiem. Dziewczynki najczęściej chciały dostać lalkę, chociaż są mniej wybredne i gdy w pięknie zapakowanym pudełku ostatecznie znalazła się sukienka, też były zadowolone (nawet jeśli nie cieszyły się z niej tak, jak cieszyłyby się z lalki).

Dziś większość z nas już w ogóle nie dostaje prezentów świątecznych lub są to prezenty „praktyczne": wkrętak akumulatorowy, krawat albo statyw do aparatu. Choć wciąż miło jest dostać taki podarek, nie powoduje on już tej ekscytacji co kiedyś.

Dlatego chcielibyśmy wspólnie z Wami stworzyć listę wymarzonych prezentów pod choinkę. Ponieważ zajmujemy się komputerami (oraz powiązaną z nimi elektroniką użytkową), a większość naszych Czytelników to osoby pasjonujące się najnowszą techniką, skupmy się tylko na produktach z tej kategorii.

Tablet, cyfrak, konsola - prezenty pod choinkę

Załóżmy, że masz w rodzinie (lub wśród bliskich znajomych) osobę majętną, która jest gotowa w ramach wspomagania Świętego Mikołaja wydać kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych na taki prezent dla Ciebie, który będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę (nieliczni faktycznie otrzymują takie prezenty). Ale zamiast zgadywać, który produkt naprawdę sprawiłby Ci frajdę, załóżmy, że możesz tej osobie jakoś przekazać (np. w formie „listu do Świętego Mikołaja”), o jakim produkcie marzysz.

Wyobraźmy sobie, że znajdujemy pod choinką pudło, otwieramy je, a w środku – ten wymarzony, wyśniony produkt. Smartfon, tablet, a może telewizor. Dokładnie ten model, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania, o którym tak wiele czytaliśmy i który na pewno nie znudzi się po kilkunastu minutach zabawy. Zapewne każdy z nas ma listę tego typu produktów (czasem w głowie, czasem na kartce). Takich które bardzo chciałby dostać (lub kupić – jeśli uda się uzbierać odpowiednią sumę pieniędzy).

Wspólnie stwórzmy listę tych wymarzonych produktów, z kilkoma niewielkimi ograniczeniami. Po pierwsze, zaproponowaliśmy 15 kategorii produktów, z których my byśmy się ucieszyli. Po drugie, z każdej kategorii wybierzemy tylko jeden produkt, ten który będzie najczęściej wskazywany przez społeczność PCLab.pl.

Wymarzone produkty wybierzemy w dwóch etapach. W pierwszym stworzymy listę najbardziej pożądanych przez Was urządzeń. W tym etapie będziemy od Was zbierać wszystkie propozycje. Zgłoszenia przyjmujemy do końca piątku (6 grudnia). 

Następnie z każdej kategorii wybierzemy po kilka najczęściej wskazywanych wyrobów, a potem, w ramach drugiego etapu, przeprowadzimy głosowanie, mające na celu wyłonić ten jedyny w każdej kategorii. Ma to być produkt, który będzie najczęściej wskazywany przez Czytelników PCLab.pl.

Na potrzeby plebiscytu przygotowaliśmy prosty system, który ułatwi Wam wybór wymarzonych produktów.

W plebiscycie mogą brać udział aktywni członkowie społeczności PCLab.pl (trzeba mieć utworzone konto).  Wybrać można dowolny produkt – nie narzucamy Wam żadnej listy. To Wy ją budujecie. 

Są jednak dwa warunki. Po pierwsze, musi to być produkt dostępny w polskich sklepach (internetowych lub stacjonarnych). Odpadają zatem te, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży. Zakładamy bowiem, że faktycznie niektórzy „Mikołajowie” mogą zechcieć położyć wskazane przez Was prezenty pod choinką.

Po drugie, produkty muszą być rozsądnie wycenione. „Rozsądną” ceną maksymalną jest około 3 tys. zł za smartfon, 8 tys. zł za laptop czy 15 tys. zł za telewizor. To jednak tylko przykładowe kwoty, których nie musicie się trzymać. Nie chcemy narzucać Wam sztywnych ograniczeń, tak byście mogli trochę „poszaleć” :-) Wolelibyśmy jednak, byście nie wskazywali jako wymarzonego prezentu 150-calowego telewizora za pół miliona złotych ;-)

Po trzecie, proponujcie tylko produkty w kategoriach, które faktycznie Was interesują. Jeśli nośnik SSD czy procesor nie jest wymarzonym przez Was prezentem pod choinkę, nie wskazujcie żadnego modelu w tej kategorii.

Przygotowaliśmy dla Was wstępną listę produktów. Jeśli ten wymarzony już się na niej znajduje, po prostu go wybierzcie. Jeśli go jednak nie ma, możecie go w prosty sposób dodać. Wybieracie producenta z listy (lub klikacie Dodaj producenta, jeśli nie ma go na liście), po czym wpisujecie model produktu (Dodaj produkt). Starajcie się trzymać nazewnictwa producenta, tak by potem inni Czytelnicy biorący udział w plebiscycie mogli wskazać dodany przez Was produkt.

A zatem – do dzieła! Stwórzmy razem listę „produktów nominowanych”!

Ocena artykułu:
Ocen: 17
Zaloguj się, by móc oceniać
Terakotowe ciasto (2013.12.02, 11:18)
Ocena: 14

0%
Uważam, że są lepsze sposoby na poprawienie jakości PcLaba niż naśladowanie pewnego portalu na B.
cinek.58 (2013.12.02, 11:19)
Ocena: 5

0%
Jak bym dostał to co zaznaczyłem to miał bym zapas na kolejne pięć lat :D
luke130 (2013.12.02, 11:19)
Ocena: 25

0%
Ja poproszę o tą Panią na głównej :P
luke130 (2013.12.02, 11:22)
Ocena: 1

0%
cinek.58 @ 2013.12.02 11:19  Post: 706154
Jak bym dostał to co zaznaczyłem to miał bym zapas na kolejne pięć lat :D

ps. Wtopa na całego. W lustrzankach pod Olympusem jest model Canona (5DmkIII).
OldSkull (2013.12.02, 11:25)
Ocena: 5

0%
@up: ludzie tutaj chyba sami dodają modele.

Ja połowy nie odpowiadałem, bo były to sprzęty zupełnei dla mnie nieprzydatne.
Ciekawe co z tego wyjdzie :)
wuzetkowiec (2013.12.02, 11:37)
Ocena: 1

0%
Nie chce mi się bawić w jakieś plebiscyty, więc napiszę, że 8-calowy tablet z W.8.1 byłby OK.
motiff (2013.12.02, 11:38)
Ocena: 0

0%
Przy tych cenach to smartfon, tablet konwertowalny i konsola nowa, reszta do wyboru, ale na końcu postawiłbym klasyczny komputer, bo szkoda kasy.
Saiver (2013.12.02, 11:52)
Ocena: 6

0%
'300 Baniek' - FTW! :D
Shaybeck (2013.12.02, 12:04)
Ocena: 0

0%
Nikt dysków OCZ nie poleca ? :) To ja dodam :)
HΛЯPΛGŌN (2013.12.02, 12:16)
Ocena: 17

0%
Nawet Wy padliście ofiarą tego durnego podpowiadania Mikołajowi. :/
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Forum
Facebook
Ostatnio komentowane