artykułysponsorowane

Automatyzacja domu z WeMo - poznaj rodzinę niezwykłych produktów marki Belkin

3
18 października 2013, 12:01 Belkin

Wprowadzanie rozwiązań inteligentnego domu nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i zmianą instalacji elektrycznej, wystarczą proste urządzenia, które każdy użytkownik może sam zainstalować w domu. Seria produktów WeMo marki Belkin udowadnia, że można zautomatyzować i zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi w domu, w bardzo łatwy sposób. WeMo to seria przyjaznych użytkownikowi urządzeń, które sprawiają, że we własnym domu można poczuć się jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Produkty WeMo pozwalają sterować urządzeniami elektronicznymi w domu za pomocą specjalnej aplikacji WeMo do ściągnięcia bezpłatnie na urządzenia mobilne. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS i Android. Dzięki niej za pomocą smartfona lub tabletu można zarządzać urządzeniami w domu z dowolnego miejsca na świecie. Niezbędna jest sieć Wi-Fi w miejscu zamieszkania oraz połączenie z Internetem w smartfonie czy tablecie.

WeMo Switch to urządzenie, które pozwala włączać i wyłączać wszystkie sprzęty elektroniczne znajdujące się w domu za pośrednictwem aplikacji WeMo. Możemy więc na przykład włączyć światło w salonie z dowolnego miejsca w domu lub na świecie, wystarczy tylko domowa sieć WiFi oraz połącznie z Internetem w naszym smartfonie czy tablecie (WiFi, 3G lub 4G LTE). Urządzenia, którymi chcemy zarządzać należy podłączyć do kontaktu za pośrednictwem przełącznika WeMo Switch i skonfigurować urządzenie za pomocą aplikacji na telefonie czy tablecie. WeMo Switch to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją w biegu i nie zawsze pamiętają o wyłączaniu urządzeń przed wyjściem z domu. Dzięki WeMo wątpliwości, czy na pewno wyłączyliśmy żelazko, będzie można łatwo zweryfikować. Wystarczy zajrzeć do aplikacji WeMo. To jednak tylko jedno z zastosowań. WeMo Switch sprawdzi się także, gdy będziemy chcieli włączyć elektryczne ogrzewanie chwilę przed powrotem do domu, czy rano zaparzyć kawę w ekspresie zanim wstaniemy z łóżka. Zastosowań może być wiele, tyle ile pomysłów i potrzeb użytkowników.

Doskonałym uzupełnieniem powyższego urządzenia jest WeMo Switch + Motion, które dzięki specjalnemu czujnikowi ruchu, pozwala włączać i wyłączać urządzenia elektroniczne w domu, za każdym razem gdy czujnik odnotuje ruch w promieniu 3 metrów. Może być to dowolne urządzenie podłączone do prądu za pomocą wtyczki - lampa, grzejnik czy telewizor. WeMo może wyłączyć każde z tych urządzeń, gdy tylko wyjdziemy z pokoju i włączyć, gdy wrócimy z powrotem.

Belkin przygotował także urządzenie specjalnie dla rodziców małych dzieci - WeMo Baby. To „elektroniczna niania”, które pomoże im kontrolować, co dzieje się w pokoju ich pociechy. Urządzenie podłączamy do prądu w pokoju dziecka i synchronizujemy za pomocą specjalnej aplikacji WeMo Baby (do pobrania bezpłatnie z Google Play czy App Store). Od tej chwili na naszym telefonie lub tablecie możemy usłyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka. Z aplikacji WeMo Baby można korzystać w każdym zakątku domu i poza nim. Nie ma ograniczeń przestrzennych, musimy się tylko znajdować w miejscu gdzie nasz telefon ma dostęp do sieci WiFi, 3G czy 4G LTE.

W przyszłym roku na polskim rynku pojawią się dwa nowe urządzania z rodziny WeMo. Pierwsze to WeMo Light Switch, wyglądem przypomina standardowy włącznik światła Podobnie jak on pozwala włączać i wyłączać światło w domu, wszystko jednak dzieje się za pośrednictwem aplikacji WeMo. Amerykański producent wprowadzi na nasz rynek także WeMo Insight Switch, które oprócz zarządzania urządzeniami elektrycznymi dodatkowo monitoruje ich pracę, wysyłając użytkownikowi informację o zużyciu energii.

Na koniec warto dodać, że aplikacja WeMo pozwala korzystać z udogodnień serwisu IFTTT.com (If This Than That). Dzięki niemu można zdefiniować system powiadomień (np. przez mail, Facebook czy Twitter) dotyczących działania urządzeń elektronicznych w domu. Można także automatycznie zarządzać urządzeniami, w zależności od zmiennych warunków np. pogodowych – „jeśli temperatura obniży się do 5 C° , włącz grzejnik w salonie”. Możliwości jest wiele, zależą one od potrzeb i kreatywności użytkowników.

Inteligentne urządzenia rodziny WeMo dbają o komfort, zapewniają bezpieczeństwo w domu i znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Dzięki nim życie domowników jest prostsze i po prostu lepsze. Czas najwyższy zmienić swój dom z WeMo i Belkin!

ObsesionZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Obsesion2013.10.18, 13:04
Super sprawa. Widziałem to urządzenie u znajomych i fajny bajer. Sam planuję sobie to sprawić
AbrahaMZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
AbrahaM2013.10.18, 14:50
nasze polskie Fibaro jako system zjada system Belkina na śniadanie i nawet się po tym nie obliże. Małe kostki do wsadzenia w istniejące puszki elektryczne, a nie takie kloce jak tu do gniazdek, choć takie wpinane między urządzenia też są (wallplug), plus kompatybilność z systemem z-Wave. To wszystko sobie bezprzewodowo gada w sieci mesh.

O innych od dawna istniejących i też wiele więcej potrafiących systemach 'Domu Inteligentnego' już nie wspominam, bo bym mógł pisać i pisać i pisać i...
dusktillZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dusktill2013.10.23, 11:22
Pogratulować pomysłu ze zdalną obsługą ekspresu przelewowego. Czy producenci tego typu gadżetów (skądinąd fajnych), nadal nas, potencjalnych konsumentów mają za pajaców nie umiejących zliczyć do trzech? Przecież, by mieć aromatyczny trunek bez wstawania rano z łóżka, wieczorem muszę nasypać kawy i wlać/uzupełnić wodę. Niby nic takiego ale po 6-8 godzinach wietrzenia kawy (sorry, snu) robi się z niej proszek kawopodobny, który co najwyżej nadaje się do kosza. Redakcjo - nie publikujcie bez sensu wszystkiego co podeśle sponsor, bo naprawdę to bardzo kiepsko wygląda.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1