Technologie i wydarzenia
Artykuł
Marek Kowalski, Wtorek, 10 września 2013, 18:45

Koniec spekulacji, plotek, wycieków (których raczej nie było) i domysłów. Apple wreszcie prezentuje długo oczekiwane nowości. Na pewno możemy się spodziewać kolejnej generacji iPhone'a. iPhone 5s na pewno nie będzie jedynym produktem pokazanym światu na dzisiejszym show. Co poza tym? Zapraszamy do naszej relacji na żywo.

Od ostatniej "wystrzałowej" premiery produktów Apple minęło 363 dni. iPhone 5 ujrzał światło dzienne 12 września 2012 roku. Dziś nieco już zirytowani długim milczeniem giganta fani Apple z wypiekami na twarzy wyczekują kolejnej generacji ich najlepszego smartfona. Czego możemy oczekiwać? Do premiery jeszcze chwila, zatem szybki rekonesans po dotychczasowych spekulacjach.

iOS 7

W tym przypadku nie ma niespodzianki. O tym, że Apple pracuje nad nowym, znacznie zmodernizowanym i przeprojektowanym mobilnym systemem operacyjnym wiadomo już od dawna. No, może przesadziliśmy z tym znacznym przeprojektowaniem, niemniej zmiany wizualne są dużo większe niż w przypadku przesiadki z iOS 5 na iOS 6, jak również pomiędzy wszystkimi poprzednimi generacjami. iOS7 to między innymi zmieniony nieco wygląd ekranów, nowe ikony oraz sposób nawigowania po interfejsie: przeciągnięcie kciukiem z dołu do góry spowoduje przejście do ustawień, a odwrotna akcja spowoduje wyciągnięcie nowych zakładek. Wygląda więc na to, że system przez wiele osób uważany za wzór do naśladowania, stał się jeszcze bardziej dopieszczony i przyjazny użytkownikowi.

Nowy iPhone

To pewniak. Wszystko wskazuje na to, że Apple właśnie dziś zaprezentuje kolejne modele swojego smartfona. Liczba mnoga to nie przypadek. Bo oprócz następcy, iPhone'a 5, Apple najprawdopodobniej (o pewności przed oficjalnym komunikatem mówić tu nie można) zaprezentuje również tanią wersję iPhone'a. 

Domniemany, budżetowy iPhone 5c z nowym systemem iOS 7 - czy tak właśnie będzie wyglądał? Czy w ogóle tak będzie się nazywał? Przekonamy się już niebawem.

Nowy iPad/iPad mini

Pojawiały się również głosy, że Apple zechce wykorzystać dzisiejsze wydarzenie do tego, by zaprezentować również swoje nowe tablety, ale prawdopodobieństwo, że taka sytuacja faktycznie nastąpi jest już mniejsze niż w przypadku iPhone'ów. Apple lubi tradycję, a iPad został zaprezentowany w zeszłym roku nieco później niż iPhone. Czy w tym roku będziemy mieli powtórkę? Wielu ma nadzieję, na ekran o wysokiej rozdzielczości w iPadzie mini. Jednak mimo coraz intensywniejszych działań konkurencyjnych marek na tym polu (np. pokazany na berlińskich targach tablet LG z ekranem 8,3 cala o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli; ma kosztować ponoć 1299 zł lub 1399 zł) wciąż nie wiadomo, czy faktycznie nowy iPad mini, o ile zostanie dziś zaprezentowany, będzie dysponował ekranem Retina.

Nowe MacBooki

Kolejna prawdopodobna rzecz, to nowe MacBooki, a dokładniej nowa generacja topowego MacBooka Pro, który - jak głosiły wcześniejsze informacje - ma się pojawić właśnie na jesieni tego roku. Cóż, wrzesień to miesiąc definitywnie kojarzony z jesienią, co jest jednak pewnym paradoksem, bo kalendarzowa jesień zajmuje w nim mniej dni niż wciąż trwające lato. Spodziewana specyfikacja? Nawet nie próbujemy zgadywać - wszystko powinno być jasne już za kilkadziesiąt minut.

Co więcej?

Portfolio produktów Apple'a jest większe niż gadżety mobilne i laptopy. Nie można zapominać o iPodach, Apple TV, AirPort Express ("budżetowy" router Apple), oprogramowaniu systemowym na komputery, czy zegarkach "inteligentnych" na temat których spekuluje się już od dawna. Przed dzisiejszym wydarzeniem Apple nie ujawniło nic na ten temat. Tim Cook jednak obiecuje, że zaprezentowane zostaną "products that will blow up your mind". Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie już niebawem.

Uwaga, treść kolejnych stron, będzie stale uzupełniana w trakcie trwania wydarzenia, które rozpoczyna się o godzinie 19. polskiego czasu. Prosimy o odświeżanie zawartości artykułu w przeglądarkach. Niestety nie mamy jeszcze wdrożonego mechanizmu automatycznego odświeżania treści, ale pracujemy nad tym!

Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Mikezet12 (2013.09.10, 18:50)
Ocena: 9

0%
Iphone 5c - Apple stacza się :(
Sheriff (2013.09.10, 18:54)
Ocena: -4

0%
Niestety - to prawda. iPhone był jeden jedyny, teraz będą wersje budżetowe, ale nadal iPhone'y.
ProVis (2013.09.10, 18:58)
Ocena: 2

0%
om3ga @ 2013.09.10 18:58  Post: 685494
Nie ma relacji z targów czy innych waznych wydarzen, a jest i to co do minuty z prezentacj plastikowych zabawek..


To nie oglądaj.
Drut12 (2013.09.10, 18:59)
Ocena: 1

0%
Budżetowy, ale i tak pewnie nadal będzie zbyt drogi jak na polskie normy zarobkowe.
Przeciętny Kowalski prędzej wybierze Smartfona ze stajni Samsung niż Apple.
syzyf (2013.09.10, 18:59)
Ocena: 10

0%
Sheriff @ 2013.09.10 18:54  Post: 685493
Niestety - to prawda. iPhone był jeden jedyny, teraz będą wersje budżetowe, ale nadal iPhone'y.

Ano .. a były takie ladne ..amerykanskieeee..szkoooda.

Podziwiam ludzi skłonnych wydać na komórkę 2k i więcej :)
Stefan999 (2013.09.10, 19:09)
Ocena: 3

0%
Kiedyś był tylko IPhone, a teraz są kolejne SGS, Xprerie, One czy Xioami. Świat elektroniki uzytkowej bez przerwy się zmienia, a ci co nie nadążają kończą jak Nokia.
Mat48 (2013.09.10, 19:12)
Ocena: 20

0%
Buksior (2013.09.10, 19:34)
Ocena: 22

0%
ProVis @ 2013.09.10 19:03  Post: 685500
Powtórzę z innego tematu:

A ja tam czekam na premierę i jak co roku kupie jak tylko się pojawi. I nie jestem napalonym na gadżet małolatem, czy osobą kupującą coś na pokaz (swoją drogą chwalenie się komórą to trochę przesada)

Po prostu uważam sprzęt Appla za produkty wysokiej jakości, wyglądające ładnie i działające szybko i stabilnie. To mi wystarcza, żeby zapłacić dość wysoką cenę za sprzęt, który jednak sprosta moim oczekiwaniom.


Skoro każdy kolejny iphone jest takiej dobrej jakości, spełnia w pełni Twoje oczekiwania, to w jakim celu kupujesz kolejne modele, do tego wtedy kiedy są najdroższe?
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane