Internet i sieci
Artykuł
Artur Wyrzykowski, Czwartek, 7 sierpnia 2003, 14:19
16. lipca nowiutka maszyna trafiła do serwerowni ATMAN, służącej m.in. do świadczenia usługi o oficjalnej nazwie Telehotel.
Telehotel polega na kolokacji serwerów, co oznacza, że każda firma może wstawić tam swój własny serwer (np. webowy) i zarządzać nim tak, jakby znajdował się on w siedzibie firmy. Zaletą kolokacji są szybkie łącza o gwarantowanej przepustowości do wielu operatorów krajowych i zagranicznych. Plusem jest także gwarantowane zasilanie, klimatyzowane pomieszczenia oraz stały nadzór kamer. Ponadto dostęp do większości pomieszczeń w budynku mają tylko pracownicy z kartami zbliżeniowymi. Bezpieczeństwo danych oraz samych serwerów jest więc gwarantowane na wiele sposobów.


Miejsce dla serwera przygotowano w 19-calowej, niemal pustej szafie. Obsługa rozpoczęła montaż maszyny. Okazało się to jednak nie lada problemem - sposobów montażu jest tyle, ilu producentów obudów. Wstępne rozpoznanie problemu przez fachowców potwierdziło tę tezę.


Niby kilka rodzajów śrubek, kilka metalowych szyn i zaczepów, ale po pierwszej próbie okazuje się, że bez instrukcji ani rusz!


W końcu praca rusza pełną parą, odpowiednie elementy są przykręcane do serwera...


...i montowane w szafie


Pierwsza próba okazuje się nieudana - serwer nie mieści się w stelażu!!!


Ale co dwie głowy to nie jedna :-)


Teraz leży jak ulał!


Jeszcze tylko kosmetyka - dokręcenie ostatnich śrub, podłączenie kabli, instalacja systemu...

Ocena artykułu:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
O autorze
Artur Wyrzykowski
Artur Wyrzykowski, 33 lata, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, specjalności Automatyka i Inżynieria Komputerowa. W latach 1997-2003 związany z Wydawnictwem Lupus i pismami PCkurier, Enter, Unix Forum, Net Forum, Telenet Forum. W późniejszym okresie m.in. autor artykułów dla serwisu PCLab.pl oraz tygodnika Teleinfo. Obecnie redaktor miesięcznika PC Format.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane