Chłodzenie
Artykuł
Łukasz Marek, Wtorek, 24 grudnia 2013, 19:49

Palit GeForce GTX 780 SuperJetStream

Podkręcone wersje kart GeForce GTX 780 to po ostatniej ofensywie AMD jedne z najbardziej opłacalnych wyborów w obrębie wyższego segmentu rynku. Nie bez powodu w naszym zestawie znalazł się model SuperJetStream Palita – w fabrycznej konfiguracji to najszybszy GTX 780 (taktowanie rdzenia na poziomie 980 MHz), co zresztą potwierdziły nasze testy. W dodatku ostatnio cena tej karty utrzymuje się w okolicach 2000 zł. Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co jeszcze uda się z niej wykrzesać, montując na niej układ chłodzenia cieczą! Niemniej w ofercie Palita tradycyjnie nie brakuje także wersji referencyjnych kart GeForce, które należą do najtańszych na rynku i na które, jak już wspominaliśmy, najłatwiej znaleźć blok wodny.

Dlaczego „wodować” kartę graficzną?

Szybka karta graficzna to główne źródło ciepła w każdym systemie komputerowym. Bez względu na to, jak mocno podkręcimy procesor, to i tak właśnie karta graficzna pokroju GTX-a 780 najbardziej podgrzeje atmosferę w obudowie. Bloki wodne typu full cover eliminują ten problem, bo chłodzą całą konstrukcję: od rdzenia poprzez moduły pamięci aż po sekcję zasilania.

Niższa temperatura rdzenia oraz aktywnie chłodzonych kości pamięci przekłada się także na większe możliwości podkręcania. Właśnie dlatego na karcie Palita znalazł się blok wodny firmy EKWB, a konkretnie: model EK-FC780 GTX Jetstream - Nickel (Original CSQ).

Produkty dostarczył:

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 39
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane