Chłodzenie
Artykuł
Łukasz Marek, Wtorek, 24 grudnia 2013, 19:49

Cooler Master HAF XB

Większość użytkowników komputera zdaje się nie przywiązywać dużej wagi do tego elementu, a przecież ma on istotny wpływ na kilka ważnych aspektów:

  • jak zestaw ostatecznie będzie wyglądał,
  • co się zmieści w środku, a co będzie musiało zostać na zewnątrz,
  • łatwość budowy całego zestawu.

Wybór obudów jest bardzo duży, a wszystko tak naprawdę rozbija się o budżet. Prawdziwi zapaleńcy, zdolni wydać na obudowę średnią pensję, zdecydują się na robione na zamówienie aluminiowe konstrukcje takich firm, jak Mountain Mods czy Caselabs. Pozostali będą się skłaniali ku znacznie tańszym, ogólnodostępnym modelom.

Obudowa duża, średnia czy mała? Z oknem czy bez? Wymagająca modyfikacji czy może nie? Na te wszystkie pytania przyszły użytkownik powinien sobie odpowiedzieć. Generalnie zasada jest prosta: im większa obudowa, tym więcej mieści się do środka i tym łatwiej jest rozplanować oraz złożyć układ.

My lubimy wyzwania i obudowy w kształcie kostki, wybraliśmy więc... jedną z nowszych konstrukcji Cooler Mastera, HAF XB. Zapewnia ona względnie mało miejsca, ale w praktyce bez problemu zmieścimy do środka co najmniej dwie chłodnice. Uparty użytkownik zmieści nawet cztery radiatory, choć będzie musiał przy tym wykonać dużo karkołomnych zabiegów.

Horyzontalne położenie płyty głównej oraz górny panel z oknem zachęcają do tego, by postawić całość na biurku (dodajmy: odpowiednio dużym), gdzie wzbudzi spore zainteresowanie znajomych, i to nawet tych, którzy nie interesują się komputerami ;) 

Produkt dostarczył:

Spis treści
Ocena artykułu:
Ocen: 39
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane