artykuły

HTC One – test smartfona niemal perfekcyjnego

Jeden, by rządzić nimi wszystkimi

148
15 kwietnia 2013, 15:15 Mieszko Krzykowski

A pod maską najnowszy Snapdragon

HTC nie oszczędzało też na podzespołach: w One zamontowano najlepszy dostępny w tym momencie czip, czyli Snapdragona 600 firmy Qualcomm, który ma cztery szybko taktowane rdzenie i wydajny układ graficzny.

Testy zależne od procesora

Testy przeglądarkowe
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Sunspider Google V8 Peacekeeper Mozilla Kraken

Wydajność procesora jest taka, jak można się było spodziewać, czyli bardzo wysoka i inaczej niż w Xperii Z zadbano tu o dobrą optymalizację silnika przeglądarki, choć jeszcze jej trochę brakuje do smartfonów z Atomem ;)

Testy wydajności układu graficznego

BaseMark
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Taiji
BaseMark X Offscreen BaseMark X

3DMark
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Test graficzny 1 Test graficzny 2
Test graficzny 1 (Extreme) Test graficzny 2 (Extreme)

Z testów graficznych wynika, że GPU w tym czipie również nie ma sobie równych (gdy się patrzy na testy Offscreen, w których każdy telefon renderuje obraz o tej samej rozdzielczości, niezależnie od ekranu) i radzi sobie z obsługą gier w rozdzielczości Full HD, również tych najbardziej wymagających, takich jak Real Racing 3.

Testy pamięci systemowej

Pamięć systemowa ma zbliżoną wydajność do tej z Xperii Z, czyli jest o niebo szybsza od czegokolwiek, co montowano w poprzedniej generacji smartfonów. Dzięki temu można mieć pewność, że niezależnie od pobieranej, instalowanej czy kopiowanej zawartości działanie sprzętu pozostanie całkowicie płynne i szybko będzie on reagował na polecenia.

HTC One ustępuje wydajnością jedynie Galaxy S 4, ale w praktyce nie jest to duży problem, bo smartfon i tak zasuwa jak dzika świnia za truflami i szybszy o 200 MHz procesor w Samsungu nie zapewni zauważalnej różnicy nigdzie poza benchmarkami.

6