artykuły

HTC One – test smartfona niemal perfekcyjnego

Jeden, by rządzić nimi wszystkimi

148
15 kwietnia 2013, 15:15 Mieszko Krzykowski

Świetny ekran

Pierwszy smartfonowy ekran 1080p, z którym mieliśmy do czynienia, pozostawił po sobie mieszane uczucia. W Xperii Z gdzieś w czasie pogoni za pikselami zapomniano o innych ważnych cechach wyświetlacza. W przypadku HTC One nie zapomniano o niczym. Śmiało możemy powiedzieć, że zamontowano tu najlepszą telefoniczną matrycę LCD spośród tych, na które miały przyjemność patrzeć nasze oczy. Nie dość, że ma ona ogromną rozdzielczość i gęstość upakowania pikseli, to jeszcze zapewnia bardzo dobrą maksymalną jasność, wysoki kontrast, dobre odwzorowanie kolorów i duże kąty widzenia. Czyli jest tu wszystko to, czego oczekujemy od sprzętu tej klasy.

Delta E
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Czerwony Zielony Niebieski
Żółty Cyjan Magenta

Czas działania

Niejako przy okazji udało się utrzymać bardzo przyzwoity czas działania, i to jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem telefonu do sprzedaży, więc widać, że firma wyciągnęła wnioski po początkowych problemach modelu One X. W smukłej obudowie udało się jakoś upchnąć ogniwa o łącznej pojemności 2300 mAh, które starczają na bardzo długo, i to w każdym możliwym zastosowaniu, a nie tylko wtedy, gdy ekran jest wyłączony. Warto przy tym zobaczyć, jak dobrze wypada HTC One na tle swojego bezpośredniego poprzednika, czyli One X+, który jest mniej wydajny, ma wyświetlacz o mniejszej rozdzielczości, jest wyposażony w mniej nowych technik komunikacyjnych i zapewnia... wyraźnie krótszy czas działania (szczególnie w spoczynku) pomimo niewiele mniejszego akumulatora. No cóż, niektórzy zapewne nadal będą krzyczeć: po co zwiększać wydajność, lepiej popracować nad wytrzymałością ;)

Aby wycisnąć z akumulatora wszystkie soki i bić rekordy na długich dystansach, można jeszcze włączyć tryb oszczędzania energii, a w nim wymusić wolniejsze taktowanie procesora, mniejszą siłę podświetlania ekranu czy też automatyczne dezaktywowanie połączenia z internetem po kilkunastu minutach bezczynności (coś podobnego do trybu Stamina w Xperii Z)

Testy akumulatora
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Czas rozmowy 3G Czas surfowania przez Wi-Fi Muzyka + 3G

5