Zestawy komputerowe
Artykuł
Maciej Zabłocki, Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 17:12

Jaka klawiatura do gier (i nie tylko)?

Warto poświęcić trochę czasu na dobranie klawiatury pod kątem swoich potrzeb i upodobań, bo zapewni to efektywniejszą pracę i lepsze wyniki w grach.

W trakcie poszukiwań przede wszystkim należy zwrócić uwagę na układ klawiszy (kształt Enter, długość spacji itd.) oraz sposób, w jaki się wciskają (czy zapewniają dłoniom odpowiednią informację zwrotną). Nie należy jednak pomijać takich dodatków, jak podświetlenie, klawisze multimedialne, koncentrator USB czy możliwość działania bezprzewodowego. Wprawdzie to ostatnie przeważnie wymaga okazjonalnej wymiany baterii, ale pozwala zachować porządek na biurku. (Uwaga: ponieważ nie da się wykluczyć opóźnień w rejestrowaniu użycia klawiszy, modeli bezprzewodowych nie poleca się graczom).

Oto ostatnie artykuły o klawiaturach opublikowane na naszych łamach:

Jaka klawiatura przewodowa do 50 zł?

Podstawowa klawiatura to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Na rynku jest wielu producentów oferujących sprzęt w tej cenie, jednak tylko kilku zapewnia dobrą jakość wykonania i trwałość. O dziwo, w tym przedziale cen można już znaleźć modele z podświetleniem. My polecamy konstrukcje Logitecha lub Microsoftu, bo ich urządzenia powinny być nieco trwalsze od wyrobów konkurencji.

Logitech K120

Jaka klawiatura bezprzewodowa do 50 zł?

Gdy do wydania na klawiaturę jest zaledwie 50 zł, o bezprzewodowych modelach lepiej zapomnieć i wrócić do tematu po dozbieraniu dalszych kilkudziesięciu złotych.

Jaka klawiatura przewodowa do 100 zł?

Sto złotych to kwota, która już pozwala kupić niezłą klawiaturę z podświetleniem. Ten z pozoru błahy dodatek potrafi odczuwalnie zwiększyć wygodę użytkowania w trakcie wieczornych sesji z edytorem tekstu lub ulubioną grą.

A4 Tech Bloody B120

Jaka klawiatura bezprzewodowa do 100 zł?

Logitech K270

Jaka klawiatura przewodowa do 200 zł?

Przedział do 200 zł jest bardzo ciekawy, bo nie dość, że podświetlenie zaczyna być tu powszechne, to jeszcze taka kwota pozwala już kupić najprostszą klawiaturę mechaniczną.

A4 Tech Bloody B314

Jaka klawiatura bezprzewodowa do 200 zł?

Logitech K360

Jaka klawiatura przewodowa do 300 zł?

Za 300 zł można kupić klawiaturę o bardzo dobrej jakości wykonania, z dobrym podświetleniem i wieloma dodatkami przydatnymi graczom.

Natec Genesis RX75

Jaka klawiatura przewodowa do 500 zł?

W cenie powyżej 300 zł w zasadzie nie opłaca się kupować klawiatury innej niż mechaniczna. Choć dla tych, którym konstrukcje mechaniczne nie odpowiadają, a którzy chcą czegoś wyjątkowego, też się coś znajdzie:

Jaka klawiatura bezprzewodowa do 500 zł?

Logitech K800

Jaka klawiatura przewodowa powyżej 500 zł?

Powyżej tej kwoty pozostają jedynie klawiatury mechaniczne. Od wymienionych poniżej modeli można oczekiwać najwyższej jakości wykonania, bardzo dobrych i trwałych przełączników oraz maksymalnej wydajności w grach. Część z nich jest wyposażona w zaawansowane podświetlenie RGB.

Razer BlackWidow Chroma

Ocena artykułu:
Ocen: 218
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane