artykuły

Test porównawczy smartfonów ze średniego segmentu – HTC 8S, HTC Desire X, LG Swift L9, Samsung Galaxy S III mini, Samsung Galaxy S II, Sony Xperia P, Sony Xperia S

Stara gwardia kontra nowa

131 13 lutego 2013, 12:00 Mieszko Krzykowski

Podsumowanie

Pomimo bardzo dużej różnorodności smartfonów w segmencie, który wzięliśmy pod uwagę, podsumowanie testu i wskazanie zwycięzców okazały się zaskakująco łatwe. Z niniejszej stawki szczególnie wart uwagi jest LG Swift L9. Co prawda uzyskał on bardzo słabe oceny w teście aparatu i kamery, ale to, ile kosztuje, pojemny akumulator i duży ekran świetnej jakości z powodzeniem rekompensują tę jedną wadę. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci jego spory rozmiar, to wiedz, że pod względem stosunku jakości do ceny bardzo trudno będzie go pokonać, dlatego zasłużył na naszą rekomendację:

dla smartfona LG Swift L9

A jeśli jednak wolisz coś mniejszego? Wtedy sytuacja trochę się komplikuje. HTC Desire X jest po prostu za drogi, HTC 8S był blisko zdobycia naszych serc, ale ostatecznie przebił je osikowym kołkiem, a Samsung Galaxy S III mini jest bardzo fajny, ale... trochę zbyt drogi na tle Samsunga Galaxy S II, który kosztuje około 100–150 zł więcej, a w zamian zapewnia dużo wydajniejsze podzespoły, więcej wbudowanej pamięci, lepszy aparat, nagrywanie filmów Full HD, wyjście MHL, ekran z pełną liczbą subpikseli i tak dalej. Pozostaje więc Sony Xperia P, która jest świetnym smartfonem, godnym krótkiej listy kandydatów do zakupu, ale od naszej rekomendacji dzielą ją krótki czas działania i problemy z „uściskiem śmierci”, a są to wady, których nie można pominąć milczeniem.

Jednak największymi zwycięzcami tego testu są nasi goście specjalni, czyli Sony Xperia S i Samsung Galaxy S II. Są to smartfony o 100–200 zł droższe od reszty stawki, ale będzie to kwota zagospodarowana najlepiej, jak tylko się da. Są one wyraźnie bardziej uniwersalne, bardziej dopracowane i lepiej wyposażone od tańszych modeli i jeśli nie masz sztywnego budżetu, który nie może przekroczyć 1000 zł w przypadku zakupów na Allegro albo 1200 zł podczas wizyty w sklepie, gorąco zachęcamy, abyś pooszczędzał trochę dłużej, bo choć Galaxy S II czy Xperia S nie działają równie długo i nie mają tak dużego ekranu, jak LG Swift L9, to spokojnie nadrabiają to innymi zaletami.

dla smartfonów Samsung Galaxy S II i Sony Xperia S

Strona:
jackowoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jackowo2013.02.13, 12:13
Odnoszę wręcz wrażenie, że Microsoft celowo psuje Windows Phona...

Nasze testy zakładają ciągłą synchronizację z kontem Exchange i usługami Google. Już drugiego dnia system odmówił pobierania nowej poczty ze skrzynki korporacyjnej (i to właśnie w trakcie testów akumulatora), a po dwóch następnych nie chciał pobierać wiadomości ze skrzynki prywatnej. Po szybkim wpisaniu do wyszukiwarki wyświetlającego się kodu błędu okazało się, że nie jesteśmy osamotnieni z tym problemem: wiele osób narzeka na to, że ich smartfony z Windows Phone 8 z jakiegoś powodu przestają się łączyć ze skrzynkami pocztowymi. Gratulujemy!
cancelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cancel2013.02.13, 12:14
S2 to bardzo dobry telefon, ale do wad po roku użytkowania dodał bym rysujący się tylny obiektyw kamery oraz od środka widać na nim drobinki kurzu.

Może macie sposoby na ten kurz oczywiście telefon na gwarancji jeszcze, nie chce go oddawać z taką duperelką, ale jak robię zdjęcia czy kręcę film to widać taką zamazaną plamkę od jednej drobinki :/
Greg.ZZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Greg.Z2013.02.13, 12:14
Galaxy S II jednak wciąż jary, choć stary ;)
franczescoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
franczesco2013.02.13, 12:17
L9 rullez!
jaskólZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jaskól2013.02.13, 12:23
'Jakość rozmów. Ogólnie rzecz biorąc, żadne z urządzeń nie wyróżnia się pod tym względem w szczególnie pozytywny albo negatywny sposób, ale trzy z nich nie mają aktywnej redukcji szumów otoczenia: HTC Desire X, HTC 8S, Samsung Galaxy S III mini.'

A myślałem, że dziś to standard....
*Konto usunięte*2013.02.13, 12:26
-8#6
Jak SGS III bedzie rozssdnie wyceniony w plusie to chyba sie na niego zdecyduje.

Podoba mi sie ksztalt. L9 jest troche za duzy, htc za tandetny zas Sony jakos do mnie nie trafia.

Jako uzytkownik SGS i wczesniej wave y jestem zadowolony z ich produktow.
GAMEOHOLIKZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
GAMEOHOLIK2013.02.13, 12:27
Mnie stylistyka Xperi S bardzo się podoba a ten artykuł tylko dodatkowo utwierdził mnie w tym, że to będzie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.
jackowoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jackowo2013.02.13, 12:28
GAMEOHOLIK @ 2013.02.13 12:27  Post: 636258
Mnie stylistyka Xperi S bardzo się podoba a ten artykuł tylko dodatkowo utwierdził mnie w tym, że to będzie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.

Mam podobne odczucia. Martwi mnie tylko ta bateria, której nie da się wymienić.
*Konto usunięte*2013.02.13, 12:29
Chciałem się spytać gdzie galaxy nexus ale spojrzałem, że nie ma już nówki po 1200 zł. Aż dziw że w miesiąc się tak ceny zmieniły.
graby0Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
graby02013.02.13, 12:34
-5#10
Ja niestety nie mogę się zgodzić z 2 minusami dotyczącymi Sony Xperii S. Jeżeli chodzi o kąty widzenia to jako iż mam ten telefon ładne parę miesięcy to od samego początku nie miałem z tym problemu. Wyświetlacz jest czytelny z każdej strony pod każdym kątem. Brak slotu na karty moim zdaniem akurat tutaj nie jest minusem. W zamian przypominam że producent dał nam ponad 25GB miejsca na dane. Osobiście używam około 5GB miejsca (muzyka + filmy z videorejestratora o rozdz. 480p)
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.
13