artykuły

Kiano Blade Core II GPS DVB-T – krótki test tabletu z nawigacją i telewizją za mniej niż 500 złotych

Coś dla TV-maniaków

27 13 listopada 2012, 12:17 Mieszko Krzykowski

Ekran

Wśród tabletów kosztujących 500 zł można już znaleźć urządzenia o trochę lepszych niż dotąd wyświetlaczach. Niektóre mają szklany front, część zapewnia trochę większą rozdzielczość, inne zaś – przyzwoitą maksymalną jasność. Kiano Blade Core II nie może się pochwalić na tym polu niczym wyjątkowym. Ma on standardową przekątną (7 cali) i rozdzielczość 800 × 480, średnią maksymalną jakość, średnią czułość na dotyk, kiepskie kąty widzenia i naprawdę bardzo słaby kontrast i nie lepszą kolorystykę. Zapewnia absolutne minimum użyteczności i nic ponad to.

Akumulator

Akumulator również nie należy do najmocniejszych stron tego urządzenia. Przeważnie rozładowuje się po 5–6 godzinach używania, co nie jest zbyt dobrym wynikiem nawet w tej klasie sprzętu. Oglądanie telewizji wyczerpuje energię ogniw trochę szybciej, ale powinno jej starczyć z niewielkim zapasem na dłuższy seans z reklamami w trakcie.

Testy akumulatora
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Czas oglądania filmu HD Czas surfowania przez Wi-Fi

Wydajność

Kiano Blade Core II jest oparty na jednordzeniowym procesorze taktowanym zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, współpracującym z dość popularnym układem graficznym ARM Mali 400. Jest to dość częste połączenie, które zapewnia w miarę przyzwoite osiągi. Wydajność jest wystarczająca do tego, aby system operacyjny działał w miarę żwawo (to po części zasługa 1 GB pamięci operacyjnej) i żeby dało się pograć w większość popularnych gier, choć trzeba się liczyć z tym, że nie wszystkie będą działały bezbłędnie lub w ogóle zechcą się zainstalować, co nie jest rzadkim zjawiskiem w tanich tabletach.

 

Testy przeglądarkowe
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Sunspider Google V8 Peacekeeper
GLBenchmark 2.1
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Test Egipt Standard Test Egipt High Test Egipt Offscreen
Test Pro Standard Test Pro High Test Pro Offscreen
BaseMark ES 2.0
(Kliknij na nazwę testu w tabelce, aby otworzyć wykres)
Test Taiji Test Hover
2