artykuły

Głośniki komputerowe kontra tradycyjny zestaw stereo. Który wybrać?

Dawid kontra Goliat?

46 4 września 2012, 19:40 Dawid Grzyb

Panel kontrolny

Panel kontrolny jest dokładnie taki sam jak w młodszym bracie, Companion 3 II. To przydatny dodatek, znacznie ułatwiający sterowanie zestawem. Jest wyjątkowo solidny, a analogowa regulacja głośności działa bez zarzutu. Na wierzchu zamontowano srebrny okrąg, który jest w istocie przyciskiem pozwalającym całkowicie wyciszyć zestaw. Umieszczono tam również diodę, która świeci na zielono, gdy jest aktywny, lub na czerwono, gdy jest wyciszony.

Z boku kontrolera zamontowano dwa gniazda: pomocnicze oraz słuchawkowe. Podłączanie czegokolwiek pod to drugie zazwyczaj traktowane jest jako półśrodek, ale tu nie ma innej możliwości. A przecież zwykłe analogowe wejście liniowe, omijające z założenia regulację głośności i całą inną elektronikę degradującą sygnał, załatwiłoby sprawę... 

Nie zabrakło gumowej podkładki. Zapewnia panelowi stabilność, zwłaszcza że jest dość ciężki, a przewód łączący go z kolumną niskotonową nie jest specjalnie sztywny.

Wtyczka służąca do podłączenia kontrolera jest nietypowa, ale u Bose'a to nie dziwi. Jest to jedna z tych firm, które za wszelką cenę chcą pozostać możliwie niezależne od standardów. Wręcz dziwi nas to, że w subwooferze zastaliśmy gniazdo USB typu B, naprawdę :) 

6