Myszki, klawiatury
Artykuł
Robert Graczyk, Środa, 3 kwietnia 2013, 12:00

Tesoro Durandal Ultimate

Tesoro to zupełnie nowy gracz na polskim rynku, który choć dopiero się rozkręca, już teraz ma bardzo ciekawą ofertę. Model Durandal Ultimate jest bowiem dostępny z dowolnie wybranym zestawem mechanicznych przełączników. W naszym egzemplarzu były to Cherry Mx Brown. Poza tym dostajemy funkcje multimedialne, możliwość przełączania się między profilami, pełne podświetlenie, wbudowaną pamięć na pięć profili, koncentrator USB z dwoma portami, złącza audio oraz podpórkę pod nadgarstki.

To jeszcze jedna klawiatura mechaniczna, która w razie potrzeby może posłużyć za młotek. Choć plastik wyglądający trochę jak szczotkowane aluminium, który trafił na wierzch obudowy, mógłby być nieco sztywniejszy, całość wygląda bardzo solidnie i waży ponad 1,5 kg. Durandal Ultimate jest także bardzo stabilna: gumki zwiększające przyczepność znalazły się nie tylko na spodzie, ale i na nóżkach podwyższających tył.

Układ jest bardzo poprawny, naprawdę trudno się do czegokolwiek przyczepić. Ubolewamy jedynie nad tym, że wszystkie dodatkowe funkcje multimedialne, jak i opcja zmiany profili, zamiast trafić na jakieś dodatkowe przyciski, wylądowały na klawiszach F1–F12 i aby je wywołać, należy użyć funkcyjnego. Regulacja podświetlenia znalazła się za to w sekcji numerycznej, ale żeby z niej skorzystać, również trzeba użyć Fn. Nie jest to złe rozwiązanie, lecz po urządzeniu za ponad 500 zł można oczekiwać czegoś ekstra.

Kliknij, żeby powiększyć

 

Tesoro Durandal Ultimate
Maksymalna liczba jednocześnie rejestrowanych klawiszy brak danych / 10+
Klawisze multimedialne

wywoływane klawiszem funkcyjnym

Liczba klawiszy pod makra brak
Podświetlenie pełne, czerwone
Wymiary i waga 455 mm × 206 mm × 43 mm, 1,48 kg
Ocena artykułu:
Ocen: 23
Zaloguj się, by móc oceniać
Facebook