artykuły

Norton 360 6.0 – antywirus plus pakiet ochrony internetowej i nie tylko

Totalna ochrona

67 8 maja 2012, 13:24 Agnieszka Serafinowicz

Narzędzia dodatkowe

Zgodnie z informacją producenta pakiet Norton 360 zawiera również moduł kontroli rodzicielskiej. W istocie funkcje te zapewnia pobierany z witryny Symanteca program Norton Online Family oraz działająca online usługa o tej samej nazwie. Norton Online Family jest dostępny w dwóch odmianach, standardowej oraz Premium. Norton 360 pozwala pobrać standardową, tę samą, która jest dostępna bezpłatnie dla każdego zainteresowanego. Wersja Premium wymaga dopłaty, ale polscy użytkownicy nie powinni zawracać nią sobie głowy, gdyż działa tylko w Stanach Zjednoczonych.

Innym dodatkowym narzędziem dostępnym już tylko dla posiadaczy kluczy produktów do licencjonowanych programów z serii Norton jest zestaw o nazwie Bootable Recovery Tool. Jest to pakiet umożliwiający odzyskanie dostępu do komputera, który jest tak zainfekowany, że nawet nie daje się uruchomić.

 

Bootable Recovery Tool może zostać nagrany bezpośrednio na płytę, zapisany na fleszdysku lub jako obraz w formacie ISO. Po wybraniu docelowej lokalizacji można dodać sterowniki (np. do macierzy RAID). 

 


 

Z narzędzi wbudowanych w zestaw Norton Bootable Recovery Tool korzysta się równie prosto jak z dowolnej aplikacji w systemie Windows. Cały zestaw uruchamiany jest pod kontrolą specjalnej wersji środowiska uruchomieniowego Windows PE 3.0. 

13