artykuły

Test 27 tunerów DVB-T typu USB

Mali jeźdźcy cyfryzacji

78
9 kwietnia 2012, 06:00 Kamil .qam Przybysz

PCTV nanoStick

Ten produkt PCTV sprzedawany jest w ładnym pudełku z rozkładaną okładką. Sam tuner jest niewielki, a konstrukcją przypomina FlashSticka: wtyczka USB wysuwa się z obudowy. Z tyłu umieszczono gniazdo MCX. Dioda na środku świeci na niebiesko. W zestawie znajdują się również: antena, pilot, dwie instrukcje obsługi, bezpośrednia przejściówka antenowa oraz płyta z oprogramowaniem.

 

Antena jest niewielka i wydaje się dość delikatna. Brakuje, co jest w zasadzie standardem, możliwości wykręcenia pręta z podstawki wyposażonej w magnes. Pilot jest identyczny z tym, który dołączono do FlashSticka, i o wygodzie użytkowania nie możemy napisać złego słowa. Niestety, nasz egzemplarz nie działał, ale jesteśmy pewni, że mieliśmy pecha i trafiliśmy na uszkodzony, bo pilot od pierwszego spośród testowanych przez nas tunerów PCTV działał jak należy.

Instalacja przebiega bezproblemowo i pomijając konieczność włożenia płyty do napędu, wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku FlashSticka. Producent dołączył także takie narzędzia, jak DistanTV oraz TV Digital OnGuide. Na płycie brakuje jednak polskiej instrukcji.

Skanowanie kanałów możliwe jest po pierwszym uruchomieniu programu TVCenter, który przy tej okazji automatycznie wywołuje prosty i intuicyjny kreator. NanoStick bez większych trudności poradził sobie z wyszukaniem wszystkich dostępnych multipleksów.

 

 

TVCenter to udane, bardzo atrakcyjne wizualnie oprogramowanie stworzone do obsługi DVB-T. W przystępny, czytelny sposób udostępnia najważniejsze funkcje telewizji DVB-T: EPG, nagrania PVR, TimeShift oraz teletekst. Cieszy też jego stabilność i szybkość działania.

PCTV nanoStick - najważniejsze parametry
Odbierany sygnał TV cyfrowa (DVB-T)
Gniazdo w tunerze MCX (z przejściówką antenową)
Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst
Oprogramowanie TVCenter
Pozostałe obsługa Windows Media Center

Ekran główny

Lista nagrań

Funkcja EPG

Programowanie nagrania

Nie ulega wątpliwości, że nanoStick to udany produkt. W pudełku otrzymujemy wszystkie najważniejsze akcesoria, a samo urządzenie nie sprawia żadnych problemów, zarówno sprzętowych, jak i programowych. Ten model PCTV nie zaskakuje niczym szczególnym, ale dobrze spełnia swoją rolę.

PCTV nanoStick
Zalety
  • Rozsuwana obudowa tunera
  • Dodatkowe akcesoria oraz oprogramowanie
Wady
  • Dość wysoka cena w stosunku do możliwości
Do testów dostarczył:PowerSales International
Cena w dniu publikacji (z VAT):ok. 175 zł
24