artykuły

Test 27 tunerów DVB-T typu USB

Mali jeźdźcy cyfryzacji

78
9 kwietnia 2012, 06:00 Kamil .qam Przybysz

Media-Tech DVB-T Navigator

Nawigator sprzedawany jest w blistrze o wyglądzie nawiązującym do innych produktów Media-Techu. Według producenta urządzenie współpracuje z multimedialnym Media Droidem MT7001 – niestety, nie mogliśmy tego sprawdzić. Sam tuner jest niewielki i łudząco podobny do Evolve Mars. Został wyposażony w gniazdo antenowe. W zestawie znajdziecie również: antenę, pilota, instrukcję oraz płytę z oprogramowaniem.

 

Antena nie wyróżnia się na tle konkurencji; prosty pręt można wykręcić z magnetycznej podstawki. Pilot również przypomina inne typowe konstrukcje dodawane do tanich tunerów. Należy jednak zaznaczyć, że jest on dość wygodny i bezproblemowy w użytkowaniu.

 

 

Instalacja przebiega bez żadnych utrudnień. Najpierw kopiowany jest sterownik urządzenia, potem program Total Media, a na końcu sterownik odpowiedzialny za pilota. Na płycie znalazło się również miejsce dla instrukcji w językach innych niż polski.

Pierwsze uruchomienie oprogramowania wywołuje krótkiego i prostego kreatora. Za jego pomocą w kilku krokach można skonfigurować tuner. Niestety, Navigator poradził sobie z wyszukaniem jedynie 17 kanałów, co może wskazywać na słabą czułość jego głowicy. Według Media-Techu jest to spowodowane błędnym działaniem dołączonego do tunera programu Total Media. Klientom, u których występuje ten problem, firma proponuje inną wersję narzędzia.

Total Media 3.5 zapewnia tę samą funkcjonalność co w przypadku większości pozostałych urządzeń. Udostępnia czytelny EPG, łatwy w obsłudze programator nagrań oraz działającą bez zarzutu funkcję TimeShift, umożliwiającą przewijanie oglądanego programu. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do jego działania – sprawuje się bardzo dobrze.

Media-Tech DVB-T Navigator - najważniejsze parametry
Odbierany sygnał TV cyfrowa (DVB-T)
Gniazdo w tunerze antenowe
Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst
Oprogramowanie Total Media 3.5
Pozostałe obsługa urządzenia Media Droid

Ekran główny

EPG

Lista kanałów

Programowanie nagrania

Media-tech Navigator to niedrogi tuner, jakich wiele jest dostępnych na naszym rynku. Na plus należy zaliczyć to, że został on nieźle „wydany” i trudno napisać coś złego o akcesoriach. Niestety, pomimo zastosowania popularnego i sprawdzonego oprogramowania napotkaliśmy problemy z wyszukaniem wszystkich dostępnych kanałów – w takim przypadku trzeba zainstalować inną wersję Total Media.

Media-Tech DVB-T Navigator
Zalety
  • Atrakcyjna cena
Wady
  • Problem z wyszukaniem wszystkich dostępnych kanałów przy użyciu oprogramowania dołączonego do tunera
Do testów dostarczył:Media-Tech
Cena w dniu publikacji (z VAT):ok. 65 zł
Zobacz bieżące oferty:
MediaExpert
279 zł
Presto
315 zł
Neo24
330 zł
Electro.pl
349 zł
* cena przybliżona, według aktualnego kursu euro
17