artykuły

Test 27 tunerów DVB-T typu USB

Mali jeźdźcy cyfryzacji

78
9 kwietnia 2012, 06:00 Kamil .qam Przybysz

Evolve Mars

Mars pakowany jest w niewielkie, zgrabne pudełeczko. Warto zauważyć, że Evolve to firma czeska, co widać m.in. po opisach z tyłu kartonu. Sam tuner jest niewielki. Wyposażono go w umieszczone z tyłu gniazdo antenowe. W zestawie znajdują się również: antena, pilot, skrócona instrukcja obsługi oraz płyta z oprogramowaniem.

 

Antena nie odstaje od tego, do czego przyzwyczaili nas inni producenci. Nie jest ona jednak rozkręcana, tylko na stałe przymocowana do podstawki z magnesem. Pilot również przypomina inne, które mieliśmy okazję testować. Niestety, zauważyliśmy w nim drobną wadę: niektóre przyciski działają bez odpowiedniego skoku, co utrudnia korzystanie z nich.

Instalacja sterowników tunera i pilota oraz oprogramowania przebiega bez żadnych problemów. Producent zdecydował na program Total Media, dołączony do wielu z przetestowanych modeli.

Przy pierwszym uruchomieniu Total Media wywołuje prosty kilkustopniowy kreator, który pozwala łatwo skonfigurować urządzenie. Sprzęt bez problemów poradził sobie z wykryciem wszystkich dostępnych kanałów DVB-T.

Oprogramowanie, które ma zadatki na domowe, pełnoekranowe centrum multimedialne, udostępnia wszystkie najważniejsze funkcje związane z naziemną telewizją cyfrową. Mamy więc czytelne EPG, łatwy programator nagrań oraz działającą bez zarzutu funkcję TimeShift. Total Media jest bardzo stabilny i bezproblemowy w użytkowaniu.

Evolve Mars - najważniejsze parametry
Odbierany sygnał TV cyfrowa (DVB-T)
Gniazdo w tunerze antenowe
Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst
Oprogramowanie Total Media 3.5
Pozostałe -

Ekran główny z przyciskami sterowania

Uruchomienie funkcji nagrywania

EPG

Programowanie nagrań

Mars to prosty i dobry tuner. Należy jednak zwrócić uwagę na drobne problemy związane z pilotem: nie wszystkie przyciski działały tak, jak powinny. Mimo wszystko jest to niezły sprzęt. Warto również pochwalić krótką, ale bardzo zrozumiałą instrukcję obsługi.

Evolve Mars
Zalety
  • Dobra instrukcja obsługi
Wady
  • Problemy z niektórymi przyciskami na pilocie
Do testów dostarczył:Human Media
Cena w dniu publikacji (z VAT):ok. 100 zł
11