artykuły

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość świąt z gadżetami

Opowieść technowigilijna

24
24 grudnia 2011, 12:00 Kamil .qam Przybysz

Posłowie

Jeśli wcześniejsza lektura wydała się Wam pusta i bezsensowna, to będę mógł z całą pewnością stwierdzić, że udało mi się w pełni oddać atmosferę świątecznego tekstu zapychacza. Niezależnie od wybranej perspektywy i proporcji między myśleniem pozytywnym a negatywnym gwiazdkowy artykuł o technice zawsze pozostanie mało ważną chałturą. Kolorowe wspomnienia, brutalna ocena rzeczywistości czy też smutne wizje następnych lat za każdym razem zostaną skwitowane w bliźniaczo podobny sposób. Nawet gdy autor postara się o komediowy akcent w stylu: „Jak spędzić wigilię – poradnik dla no-life'a na poziomie 79”, konkluzja będzie następująca: dbajmy o rodzinę. Wspólne, szczęśliwe i spokojne święta nie są propozycją, w obecnym świecie jest to przymus.

Ponieważ jak ognia chciałem uniknąć banalnego umoralniania, dzisiejszą opowieść podsumuję następująco: róbcie w Wigilię, co tylko się Wam podoba! Żeby nie być gołosłownym, pokrótce przedstawię swój plan na ten wieczór. Jako członek licznej rodziny, zasiądę przy długim stole i znudzony trawieniem gwiazdkowej kapusty, powymieniam kilka SMS-ów. Trafi się też pewnie jakiś MMS, w którym wyślę fotograficzną dokumentację spróbowanych potraw. Później wrócę do domu, rozpakuję prezenty i po krótkim relaksie ruszę do... komputera lub konsoli z nowymi grami! Jestem pewien, co dostanę, i nie zamierzam udawać, że nie chcę się nimi od razu nacieszyć. Tym bardziej że tych kilka dni wolnego rzeczywiście obfituje w wiele niezagospodarowanych godzin, które w końcu mogę wykorzystać na swoje pasje.

Jeśli jednak koniecznie musiałbym się skłonić ku któremuś z zaprezentowanych scenariuszy – zapewne wybrałbym przeszłość. Nie chodzi o to, że przedstawiłem ją jako najbardziej radosną; kluczowy w młodzieńczych obchodach Gwiazdki był faktycznie umiar. Wspomnienia, nawet jeśli zamglone sentymentem, każą mi wierzyć, że każdy normalny człowiek sam umie znaleźć czas dla techniki, radości, świątecznego spokoju oraz rodziny, czyli pierwotnej, podstawowej komórki społeczeństwa. Jeśli udało się Wam przeczytać ten felieton, to znaczy, że wiecie, co dobre, zrobiliście swoje i powinniście już wyłączyć komputer. Na PClab.pl możecie wrócić jutro.

Strona:
długopisZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
długopis2011.12.24, 12:08
19#1
świetny pomysł na artykuł, właściwie pionierski ;)
Fr0styyyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fr0styyy2011.12.24, 12:32
bo to .qam :D
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2011.12.24, 12:59
13#3
Im bardziej w przeszłość tym więcej klimatu z tych świąt.Co się tera dzieje, szkoda gadać. Alternatywna przyszłość zaproponowana przez autora wręcz przeraża. Niezły art.
scorpius3Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
scorpius32011.12.24, 13:01
niespodzianka i to miła, nie spodziewałem się takiego tekstu - '+' dla autora :)
a teraz - wyłączam PClab.pl i idę się zająć Córeczką (dzięki temu Żona upiecze pyszne babeczki :D)
wesołych świąt!
VacheZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vache2011.12.24, 13:33
Fajnie dla odmiany poczytać coś lekkiego, miłego, a nie war w dziale kart graficznych :)
szmonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szmon2011.12.24, 13:42
10#6
Nintendo 3DS właśnie wypadło z listy moich ulubionych gadżetów...
lukaszk99Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lukaszk992011.12.24, 14:06
Fajny artykuł i zarąbisty obrazek z motywem z matrix :D
KiciunioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kiciunio2011.12.24, 15:44
Gdzie te czasy kiedy na prezent dostawało się kolejkę elektryczną kupioną w składnicy harcerskiej i ten prezent naprawdę cieszył.
MariostiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mariosti2011.12.24, 16:29
Jak dotarłem do ostatniej strony to w pierwszej chwili myślałem że pierwsze zdanie będzie brzmieć tak 'Jeśli wcześniejsza lektura wydała się Wam pusta i bezsensowna, to będę mógł z całą pewnością stwierdzić, że udało mi się w pełni oddać rodzinną atmosferę świąt' ;)
Swoją drogą bardzo ciekawy tekst i wesołych świąt (bo jak nie będą wesołe to przyjdę, a wiem gdzie mieszkasz).
saker2k8Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
saker2k82011.12.24, 16:52
fajnie sie czytało... coś innego ;)

a swoja drogą to wyłączam kompa i ide do stołu :P

ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT A.D. 2011 WSZYSTKIM LABOWICZOM ! :D
Zaloguj się, by móc komentować
5