Gry i konsole
Artykuł
Dawid Grzyb, Sobota, 19 maja 2012, 21:54
Od czasu, gdy ukazała się druga część gry Diablo, minęło blisko 12 lat. Po roku został wydany całkiem rozbudowany dodatek, ale to praktycznie wszystko. Aż do 2008 roku nie było wiadomo praktycznie nic więcej. Ale od momentu, w którym Diablo 3 została oficjalnie zapowiedziana, wszyscy miłośnicy serii wyczekiwali dnia, w którym trafi na półki sklepowe, niczym dzieci w wigilijny wieczór na świętego mikołaja. Ten dzień nadszedł 15 maja. Warto było czekać?

„Zostań chwilę i posłuchaj...”

Seria Diablo jest dla miłośników gier hack&slash punktem odniesienia, czymś, z czym są porównywane wszystkie podobne. Ekipa odpowiedzialna za trzecią część z pewnością zdawała sobie z tego sprawę i zapewne dlatego jej tworzenie zabrało aż tyle czasu. Blizzard słynie z tego, że każda gra, za którą stoi, jest hitem, dopieszczonym i zapewniającym masę frajdy. Można było oczekiwać, że Trójka nie będzie tu wyjątkiem, lecz jest jedno ale... Największą konkurencją dla gier Blizzarda są... inne gry Blizzarda, w tym przypadku wielki poprzednik z późniejszymi dodatkami.

Mimo że od czasu, gdy ukazała się druga część, upłynęła ponad dekada, wciąż nie brakuje osób, które się przy niej bawią. W dużej mierze to oni wykupią nakład Trójki i to właśnie oni mają największe, wręcz niebotyczne oczekiwania. Nie ma się co dziwić, bo jeżeli spędziło się przy jakiejś grze ponad dziesięć lat, to nie pozostaje nic innego, jak robić to dalej w oczekiwaniu na jeszcze lepszą kontynuację. Właśnie dlatego zadanie było tak trudne. Trzeba w końcu dogodzić wielomilionowej społeczności, mocno wygłodniałej, zniecierpliwionej, a przez ostatnie kilka miesięcy wręcz złej, bo nie mogła się doczekać, aż producent ujawni, kiedy gra trafi do sklepów. Ten temat śledziliśmy od dawna: na forach poświęconych grze, zarówno polskich, jak i zagranicznych, aż wrzało. To samo grono otwarcie i zapalczywie krytykowało niektóre wybory projektantów, gdy już były znane. Wiedzcie, że nasze oczekiwania wobec Diablo III również były olbrzymie. 

Fabuła w Diablo III dzieje się w 20 lat po wydarzeniach, którymi zakończył się dodatek Diablo II: Pan Zniszczenia. Nie powiemy o nich zbyt wiele, na wypadek gdyby komukolwiek zachciało się nadrobić zaległości i powrócić do fabularnych korzeni serii. W każdym razie poczciwy Deckard Cain jest już staruszkiem i przeczuwa, że świat Sanktuarium po raz kolejny zostanie najechany przez hordy demonów. W istocie tak się dzieje, a początkiem nieuniknionego jest kometa, która spada z nieba i niszczy sporą część katedry w odnowionym mieście Tristram. Tam też rozpoczyna się przygoda. Gracz wciela się w jedną z pięciu postaci, a każdą kierują inne pobudki. Ale wszystkie mają wspólny cel: uwolnić świat od zła. 

Ocena artykułu:
Ocen: 28
Zaloguj się, by móc oceniać
bubon (2012.05.19, 22:04)
Ocena: 47

0%
Warto wspomnieć, że posiadacze starszych maszyn również mogą cieszyć się grą. Na moim laptopie z Core2Duo 2.1GHz, 3GB Ram i NVidia 9600M GS gram bez problemów w rozdzielczości 1280x800 (bez AA). Fajnie, że Blizzard pomyślał o posiadaczach nienajnowszych komputerów.
XGwizdekX (2012.05.19, 22:06)
Ocena: 32

0%
'Wpadka z serwerami już w pierwszym dniu' Po co takie coś uwzględniać w podsumowaniu, skoro to w efekcie dla przyszłych kupujących nie ma najmniejszego znaczenia?
Vexis (2012.05.19, 22:09)
Ocena: 14

0%
Inferno soon :D pozdrawiam Diablomaniaków ! :D
fajny Rafałek (2012.05.19, 22:10)
Ocena: 3

0%
I trzeba być online, nawet grając w singla. Bosko. Blizzard nie zobaczy moich pieniędzy. Prędzej Torchlight 2.
kenah (2012.05.19, 22:21)
Ocena: 59

0%
Co do polskiej lokalizacji, chciałbym żeby ktoś wreszcie uświadomił naszym rodzimym aktorom, że większość gier nie ma tej samej docelowej grupy wiekowej co bajki na dobranoc. Proszę o granie tak jak by to był teatr/film a nie bajka dla 12 latków.
Kris (2012.05.19, 22:23)
Ocena: 25

0%
Ja w minusach uwzględniłbym cenę - skoro podane zostały problemy z serwerami.. (w tej cenie za zwykłą wersję gry taki cyrk? -Wolne żarty).
Szogunasty (2012.05.19, 22:24)
Ocena: 24

0%
Ja wciąż szukam po sklepach swojej kopii. Kilka dni po premierze i już żadnego pudełka. A sam dubbing całkiem przyjemny, mi się podoba. Tak czy siak, minus za małą ilość sztuk na rynku. :E
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane